Schůze Poslanecké sněmovny skončila předčasně

Poslední schůze Sněmovny před parlamentními prázdninami skončila skandálem. Na začátku odpoledního jednání nebyl v jednacím sále žádný člen kabinetu. Sněmovna přitom může jednat jen pokud je přítomen minimálně místopředseda vlády. Než se podařilo svolat alespoň některé ministry, poslanci na návrh Ivana Langera z ODS schůzi ukončili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

K čemu přesně dnes došlo vysvětluje řídící schůze, místopředseda Sněmovny Jan Kasal z KDU-ČSL: "Já jsem se pokoušel pomocí telefonu sehnat kdekoho. Nakonec to dopadlo tak, že než ministři a místopředseda vlády dorazili, tak zazněl návrh, který znamenal ukončení této schůze, protože žádal, aby byly vyřazeny všechny body z pořadu, a ten návrh byl přijat."

Ze schůzky s premiérem se zpožděním dorazili ministři Buzková, Bublan a vicepremiér Zdeněk Škromach, který své zpoždění obhajoval: "Dokonce jsem na svém autě nechal zapnout majáček, což nebývá obvyklé, abych se sem dostal včas." To už však byl ve hře návrh Ivana Langera, který byl nakonec schválen a znamenal předčasný konec schůze.

Vládu se snažila obhájit ministryně školství Petra Buzková, která naopak tvrdila, že jsou to právě poslanci, kterým už se nechce pracovat. Ze dvou set jich totiž těsně před ukončením schůze bylo v jednacím sále pouze 105.

Poslancům tedy začaly prázdniny o několik hodin dříve a body, které už neprojednali, se jim přesunují na další jednání. Dnes odpoledne se měli zákonodárci zabývat například státním závěrečným účtem a také návrhem zbavit mlčenlivosti členy policejního týmu Mlýn. Ve Sněmovně se poslanci opět sejdou 16. srpna na mimořádné schůzi.

Lucie Husárová 1, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme