Sněmovna možná bude zasedat i mezi Vánoci a Novým rokem

V návrhu prosincové schůze Poslanecké sněmovny je zatím 137 bodů. Klíčovým bude státní rozpočet na příští rok ve druhém a třetím čtení. Rádiu Česko a ČTK to po dnešním jednání sněmovního organizačního výboru řekla předsedkyně dolní komory parlamentu Miroslava Němcová z ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projednávání úsporných opatření v Poslanecké sněmovně | Foto: Tomáš Adamec

Poslanci se sejdou v úterý 7. prosince odpoledne. Němcová přitom nevyloučila, že jednat budou i poslední týden tohoto roku, mezi vánočními svátky a Silvestrem.

„Příští organizační výbor bude projednávat návrh na změnu práce Poslanecké sněmovny ve druhém pololetí roku 2010. Srozumitelně řečeno to znamená, že se nepočítalo s tím, že týden mezi Vánocemi a Novým rokem by byl pracovním týdnem sněmovny, ale dle tohoto návrhu se jím stát může.“

„A může se tedy stát, že se sněmovna sejde, pakliže by bylo potřeba kvůli lhůtám projednat zákony, které by nám případně vrátil Senát,“ vysvětlila Němcová.

Opozice se takovému postupu nebrání. Potvrdil to jak předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik, tak i úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Vládní koalice si připravuje prostor pro to, aby její návrhy zákonů mohly být projednávány až do konce letošního roku, to je absolutně legitimní postoj. Na rozdíl od toho, jak vláda zpracovala projednání těch návrhů, které řeší škrty ve státním rozpočtu na příští rok, kdy to, že zaspala, maskovala snahou o legislativní nouzi,“ řekl Sobotka a dodal:

„Já myslím, že takovýto postup je standardní a je to čistší metoda. My jsme jako sociální demokraté připraveni přijít do práce i mezi svátky, pokud bude nutné některé návrhy projednat.“

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme