Temelín nebude zapojen před setkáním Zemana a Schüssela

České ministerstvo zahraničí ostře odmítlo informace o tom, že by jaderná elektrárna Temelín mohla začít dodávat do sítě energii už před schůzkou premiéra Miloše Zemana a rakouského kancléře Wolfganga Schüssela plánovanou na 12.prosince. Mluvčí ministerstva Aleš Pospíšil řekl, že Státní úřad pro jadernou bezpečnost nevydal a nevydá žádné povolení ke změně režimu jaderné elektrárny a představa, že by tak učinil, je „absurdní“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tom, že úřad by mohl povolit zvyšování výkonu elektrárny a její připojení do sítě už před 12. prosincem, kdy se mají představitelé ČR a Rakouska sejít v dolnorakouském Melku, spekuluje dnešní Právo.

Proti spouštění Temelína protestují rakouské občanské iniciativy, své pochyby o bezpečnosti elektrárny netají ani oficiální představitelé. Po české straně požadují mezinárodní prověrku bezpečnosti jihočeské jaderné elektrárny Temelín a posouzení jejích dopadů na životní prostředí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme