ÚS odmítl stížnost Kramného proti vazbě i stíhání, označil ji za neopodstatněnou

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Petra Kramného proti vazbě. Muž čelí obvinění z vraždy manželky a dcery v Egyptě, trestní stíhání považuje za nedůvodné, vinu od počátku popírá. Ústavní soud stížnost označil za zjevně neopodstatněnou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto.

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Ve stížnosti Petr Kramný kritizoval své vzetí do vazby i samotné trestní stíhání. Došlo prý k porušení práva na spravedlivý proces a principu presumpce neviny.

„Ústavní soud neshledal v ústavněprávní rovině žádné pochybení obecných soudů při rozhodování o trvání vazby, důvodnost trestního stíhání není ÚS oprávněn zkoumat," uvedla mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková.

Matka s dcerou z Karviné zemřely koncem loňského července přímo v hotelovém pokoji v egyptském letovisku Hurgada zřejmě po zásahu elektrickým proudem. Letos v únoru kriminalisté obvinili manžela a otce Petra Kramného, od té doby je ve vazbě.

Příčinu úmrtí obou žen policie dosud nekomentovala. Stejně tak zatím nezveřejnila výsledky pitvy ani výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme