Zásah inspekce: detektivové si přišli pro pražského advokáta kvůli úniku policejních informací

Policejní inspekce rozjela úterní akci kvůli únikům informací z policejních databází, jež se týkaly cizinců, a ovlivňování trestních řízení. Kriminalisté, kteří vyšetřují dvě větve případu, dorazili do advokátní kanceláře Jiřího Bureše v pražských Holešovicích a také do kanceláře Beaty Kolcunové na Václavském náměstí. V případu rovněž figurují nejméně dva policisté, jak zjistil server iROZHLAS.cz.

Praha (Aktualizováno: 15:38 12. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Informaci týkající se advokáta Bureše serveru iROZHLAS.cz potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

Sám Bureš nezvedá telefon, jeho kolega Miroslav Pleva nechtěl nic komentovat. „Nezlobte se, mám poradu,“ zavěsil.

Přímo v sídle kanceláře na pražském Strossmayerově náměstí ale policisté zasahují, jak přímo na místě zjistil server iROZHLAS.cz. „Nebudu to jakkoliv komentovat,“ řekl reportérovi u vstupních dveří do kanceláře jeden z nich.

Policejní inspekce zasahuje v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. Prohledává advokátní kanceláře

Číst článek

'Vůbec to nebudu komentovat'

Jiří Bureš se podle webu advokátní komory specializuje na trestní, rodinné a obchodní právo. Zásah inspekce se  týká úniků informací z policejních databází. Kriminalisté se v souvislosti s ním zajímají také o nejméně dva policisty.

V kanceláři Kolcunové v úterý dopoledne nikdo neotvíral, advokátka nebrala telefon a recepční kanceláře se odmítla o policejní akci bavit. „Vůbec to nebudu komentovat," reagovala na dotaz serveru iROZHLAS.cz.

Advokátka se zabývá občanským, dědickým, rodinným, cizineckým a azylovým právem.

Na akci dohlíží Městské státní zastupitelství v Praze, ani to ale nechtělo uvolnit žádné informace. „Nic k tomu nebudeme říkat," odmítla dotaz mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Několik zadržených

Mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová pak pouze uvedla, že detektivové zasahují na několika místech. „Pokud se ptáte na prohlídky advokátních kanceláří, tak mohu potvrdit, že je to součást této akce,“ doplnila.

Podle serveru Novinky.cz vyšetřovatelé zadrželi několik lidí. Jestli je někdo obviněn, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme