Američané opět bombardovali Afghánistán

Americké letectvo opět bombardovalo východní část Afghánistánu. Cílem byly především hory u afghánsko-pákistánských hranic a okolí správního střediska provincie Paktía. Právě sem údajně utekli příslušníci organizace Al Káida z hor Tora Bora, na které útočili Američané minulý měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kábul

O šéfovi této organizace bin Ládinovi stále není nic známo. Stejně tak byly ztraceny stopy druhého hledaného muže, vůdce hnutí Taliban Mully Muhamada Umara. Chamid Karzaj, premiér dočasné afghánské vlády dnes potrdil, že Mulla Umar je stále na území Afghánistánu. Afghánské tajné služby mají na seznamu dalších 35 mužů, kteří zastávali významné funkce ve vedení hnutí Taliban a stále jsou na svobodě. Podle afghánské státní bezpečnostní služby se tito lidé s největší pravděpodobností pohybují v oblasti města Džalabád, Kandahár nebo v provincii Hílmand a Paktía.

Turkmenistán odmítl německou žádost o poskytnutí svých leteckých základen pro mírové operace v sousedním Afghánistánu. Zdůvodňuje to tím, že by tak porušilo oficiální neutrální status této středoasijské země. Turkmenské území však může být využito pro transport humanitárních dodávek, lékařských týmů a pracovníků OSN.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme