Američtí vědci poprvé naklonovali lidské embryo

Americká společnost Advanced Cell Technology Inc. poprvé naklonovala lidské embryo k lékařským účelům. Oznámila to agentura Reuters. Smyslem tohoto přelomového experimentu není vytvoření lidské bytosti, ale tvorba nových tkání. Ty pak mohou být použity k léčbě osoby, ze které byl klon odebrán.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klonování

Klonování

Vědci společnosti ACT sídlící ve Worcesteru ve státě Massachusetts vyklonovali kuličku buněk, kterou nyní hodlají využívat jako zdroj kmenových buněk. Kmenově buňky jsou jistým druhem univerzálních buněk, které po zasazení do konkrétního prostředí mají schopnost změnit se v jakýkoli druh buněk lidského těla.

Ústava Spojených států zakazuje využívání peněz daňových poplatníků pro klonování lidí. Soukromé společnosti ale mohou tyto pokusy volně provozovat.

Kateřina Pospíšilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme