USA 0:1 Česko

Britská policie dopadla jednoho z atentátníků

Britská policie dopadla jednoho ze čtyř atentátníků, kteří se minulý týden pokusili o útoky v londýnském metru. Jde o čtyřiadvacetiletého Yasina Hassana Omara, který byl zatčen v Birminghamu. Potvrdil to Scotland Yard s tím, že po dalších třech stále pátrá. Kromě Omara policie ve středu zadržela několik dalších podezřelých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yasin Hassan Omar | Zdroj: ČTK

Yasin Hassan Omar chtěl minulý čtvrtek vyhodit do povětří vlak v londýnské stanici metra Warren Street. Když ho policisté zatkli, měl u sebe prý batoh s třaskavinou. Podle dostupných zpráv policie při jeho zatýkání použila pistoli, která ho paralyzovala elektrickým šokem.

"Při společné akci londýnské policie, tajných služeb a místní policie jsme zatkli muže, kterého pak kolegové odvezli do Londýna, do věznice s přísnou ostrahou. Na jiné adrese jsme zadrželi tři další muže, které vyslýcháme na místní stanici," řekl policista Stuard Hyde z Birminghamu.

Yasin Hassan Omar je Somálec, který se do Velké Británie dostal před třinácti lety. Protože přijel bez rodičů, vychovávali ho pěstouni. Celý svůj dospělý život strávil na sociální podpoře.

Kvůli podezření z terorismu zadrželi policisté dalšího muže na letišti severně od Londýna. Chtěl odcestovat do Francie. Dva muže, kteří jeli vlakem do Londýna, pak zatkli policisté ve střední Anglii.

Marika Táborská, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme