Human Rights Watch vyzývá Polsko k respektování práv sexuálních menšin

Americká organizace na obranu lidských práv Human Rights Watch poslala polskému prezidentovi Lechu Kaczyńskému dopis, ve kterém vyzývá, aby Polsko respektovalo práva sexuálních menšin. Americká organizace upozorňuje, že Kaczyński ještě jako primátor Varšavy zakázal pochod rovnosti polských homosexuálů a odmítl se setkat s organizátory akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace polských homosexuálů | Foto: Pavel Novák

Lech Kaczyński na svém odmítavém postoji trvá, potvrdil to v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas a ČTK.

"Pokud jde o pochod rovnosti, můj názor se nezměnil ani trochu. Řekl jsem snad stokrát, že nejsem příznivcem pronásledování lidí s orientací, která na tomto světě byla, je a bude. Nejsem proti tomu, aby zastávali různé funkce a povolání. Jsou důležitou a vlivnou součástí společnosti, pohybují se i v politice, včetně polské, a nevidím na tom nic divného."

"Jinou věcí je vytváření - jak sami říkají - homosexuální kultury, kterou staví na roveň kultury heterosexuální. To je ale hluboké nedorozumění. Kdyby byla kultura homosexuální konkurencí heterosexuální kultuře, lidský rod by vymřel," řekl polský prezident Českému rozhlasu před dnešní cestou do Prahy.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme