Kvůli útoku v Osetii padla další obvinění

Kvůli teroristickému útoku v Beslanu, při kterém zemřelo na tři sta třicet lidí, padla další obvinění. Celkem tři policisté ze Severní Osetie a Ingušska uslyšeli obvinění z nedbalosti vedoucí k smrti dvou a více lidí. Očekává se, že podobný verdikt postihne také dva vysoce postavené muže z ministerstev vnitra obou republik. Mezitím se také rozhodlo, že ruiny školy v Beslanu, kde se tragédie odehrála, budou tento týden rozebrány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti | Foto: Jan Rosenauer

Do budovy školy číslo 1 v Beslanu chodí denně desítky lidí, kteří tady přišli o své blízké, jako například Batras Calagov. "Chodím sem každý den poplakat si v 1. patře, kde zabili mého bratra. Tam jsem napsal na zeď Timure, nikdy na tebe nezapomeneme," říká se slzami v očích jeden z pozůstalých.

Školou se prochází lidé a každý myslí na ty, pro které byl začátek září osudným, jak třeba paní Alina. "8 mých vnuků šlo 1. září v ten nešťastný den do školy, vrátili se dva, z 8 jen dva," říká babička. Devítiletý Borik Kozaděv přežil obsazení školy. "Táhne mne to sem, protože mi tady umřel bratr, Chodím za ním," dodává devítiletý kluk.

Školu zbourají za pár dnů a na místě postaví památník obětem terorismu.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme