Odklízení trosek Světového obchodního centra u konce

Po osmi a půl měsíci skončilo v New Yorku odklízení trosek dvou budov Světového obchodního centra zničených při loňském teroristickém útoku. Poslední ocelová traverza byla odvezena během slavnostního ceremoniálu, který byl symbolickou tečkou za odvážením sutin a hledáním těl obětí. Obřadu se zúčastnili zejména příbuzní asi 1800 lidí, kteří při útoku zahynuli a jejichž těla nebyla nalezena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odvoz poslední traverzy | Foto: ČTK/AP

Pietní ceremonie začala přesně v okamžiku, kdy se loni 11. září na tomto místě zřítila druhá věž Světového obchodního centra. Newyorští hasiči a policisté vynesli ze zbořeniště prázdná nosítka se složenou americkou vlajkou, která symbolizovala asi 1800 nezvěstných obětí. Za nosítky šli v procesí dudáci hasičských a policejních sborů, za nimi pak vyjelo nákladní auto s devítimetrovou železnou traverzou, zahalenou do americké vlajky a černého mušelínu. Tento poslední zbytek slavných newyorských "dvojčat" se v budoucnu stane součástí chystaného památníku Světového obchodního centra.

Milan Kopp, Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme