Odklízení trosek Světového obchodního centra u konce

Po osmi a půl měsíci skončilo v New Yorku odklízení trosek dvou budov Světového obchodního centra zničených při loňském teroristickém útoku. Poslední ocelová traverza byla odvezena během slavnostního ceremoniálu, který byl symbolickou tečkou za odvážením sutin a hledáním těl obětí. Obřadu se zúčastnili zejména příbuzní asi 1800 lidí, kteří při útoku zahynuli a jejichž těla nebyla nalezena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odvoz poslední traverzy | Zdroj: ČTK

Pietní ceremonie začala přesně v okamžiku, kdy se loni 11. září na tomto místě zřítila druhá věž Světového obchodního centra. Newyorští hasiči a policisté vynesli ze zbořeniště prázdná nosítka se složenou americkou vlajkou, která symbolizovala asi 1800 nezvěstných obětí. Za nosítky šli v procesí dudáci hasičských a policejních sborů, za nimi pak vyjelo nákladní auto s devítimetrovou železnou traverzou, zahalenou do americké vlajky a černého mušelínu. Tento poslední zbytek slavných newyorských "dvojčat" se v budoucnu stane součástí chystaného památníku Světového obchodního centra.

Milan Kopp, Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme