Pátrací týmy objevily možné trosky letadla Air Asia, zkoumání brání neklidné moře

Pátrací týmy našly na dně Jávského moře zřejmě už čtyři velké úlomky havarovaného letadla indonéské pobočky společnosti Air Asia. Z vody také vylovily na třicet těl, některá stále připoutaná k sedadlům. Stále se však nepodařilo najít žádnou stopu po černých skříňkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná loď pátrající v Jávském moři po lidech z havarovaného letu společnosti Air Asia | Zdroj: Reuters

„Nemohli jsme poslat dolů potápěče kvůli velkým vlnám a silným proudům, práce budou pokračovat zase ráno. Zatím tedy máme jen obrázky ze sonaru,“ vysvětlil vedoucí pátracího týmu Fransiskus Bambang Soelistyo, proč zatím není možné s jistotou potvrdit, že se skutečně podařilo objevit části ztraceného letadla.

Analýza počasí mezitím potvrdila, že v době, kdy stroj zmizel, byla nad oblastí silná bouře, která mohla neštěstí způsobit. Jasnější odpovědi však mohou poskytnout až černé skříňky.

Letadlo, které zmizelo v neděli 28. prosince, se zřítilo poblíž ostrova Borneo. Ze 162 lidí na palubě se podle dosavadních informací nikdo nezachránil, celkem se z moře podařilo vylovit 38 těl obětí.

Trosky letounu společnosti AirAsia | Foto: ČTK

Ondřej Himmer, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme