Se špičkami Evropské unie lze diskutovat ve videokonferenci

Unikátní projekt se odehrává po celý tento týden v 28 evropských zemích. Cíl je jasný: umožnit poprvé běžnými lidem říct své k chystané evropské ústavě, která by se jich měla už brzy bezprostředně týkat. Organizace Přátelé Evropy totiž pořádá sérii sedmi videokonferencí, do kterých se mohou zájemci svými otázkami zapojit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Známé tváře jako šéf konventu VGE či předseda parlamentu Pat Cox patří mezi ty, kdo debatují tento týden s lidmi o budoucnosti Evropy. Země jsou rozděleny na čtveřice - Česko spolu s Itálií, Švédskem a Lucemburskem mají svůj termín zítra mezi pátou a sedmou večer. V každém státě se přitom vždy odehrává debata, která je propojena s ostatními zeměmi a Bruselem pomocí satelitu a do které mohou lidé vstupovat. Každou z těchto videokonferencí je také možné sledovat na internetu. Přesný rozpis a veškeré potřebné informace najdete na adrese www.friendsofeurope.org .

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme