Sňatky homosexuálů v Německu umožňuje zákon, ale ne počítačový systém. Na opravu se může čekat rok

V Německu byli jednou rychlejší zákonodárci než počítačoví vývojáři. Už v červenci tam sice prošel zákon, který umožňuje sňatky homosexuálů, teď to ale vypadá, že homosexuální páry budou muset při vyplňování kolonek uvádět opačné pohlaví.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatbu páru stejného pohlaví umožňuje dvacet zemí. | Foto: Stephanie Simmons | Zdroj: Wikimedia Commons

Zákon, který umožňuje párům stejného pohlaví uzavírat manželství, začne platit od prvního října. Jenže počítačový systém zatím neumožňuje homosexuálním párům při vyplňování kolonek uvést stejné pohlaví. Potvrdila to jak německá agentura DPA, tak i noviny Berliner Morgenpost.

Odhlasováno. Německo umožní homosexuálům uzavírat manželství a adoptovat děti

Číst článek

Německé ministerstvo vnitra už potvrdilo, že tento problém se týká celého Německa. Navíc aktualizovat příslušný počítačový software a opravit tak problém, by podle německého serveru Deutsche Welle mohlo trvat déle než rok.

Do té doby by homosexuální páry při uzavírání sňatků měly uvádět opačné pohlaví. Úřady v Berlíně navíc varují před dlouhými průtahy, až zákon začátkem října vstoupí v platnost.

Problém už kritizovala například berlínská pobočka Federace gayů a leseb v Německu. Ta je vůbec největší podobnou organizací v Německu. Její mluvčí Jorg Steinert zdůraznil, že je trapné, že v 21. století tak drobné úpravy způsobují podobné obtíže.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme