Urbanová a Šporcl se představili v Kennedyho centru

Sopranistka Eva Urbanová a houslista Pavel Šporcl měli společnou premiéru ve washingtonském Kennedyho centru. Nepodařilo se jim sice zaplnit ani malý sál této prestižní scény, česká hudba v jejich podání ale sklidila úspěch. Koncert českých hudebních hvězd částečně sponzorovalo hlavní město Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Urbanová

Eva Urbanová, známá ve Spojených státech především jako sólistka Metropolitní opery, nabídla nejen oblíbené české árie z Dvořákovy Rusalky a Janáčkovy Jenůfy, ale také Nové slovenské písně od Bohuslava Martinů.

"Oni přijmou umělce, ať je z Čech, ať je z Itálie, ať je z Německa - prostě když je dobrý, tak mu zatleskají. To se třeba o některých zemích nedá říct, "říká o americkém publiku Urbanová.

Mladý houslista Pavel Šporcl zahrál na své nejlepší housle z poloviny 18. století Smetanovu Věc z domoviny, Dvořákovy Romantické kusy a Mazurek a Českou rapsodii Bohuslava Martinů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme