Urbanová a Šporcl se představili v Kennedyho centru

Sopranistka Eva Urbanová a houslista Pavel Šporcl měli společnou premiéru ve washingtonském Kennedyho centru. Nepodařilo se jim sice zaplnit ani malý sál této prestižní scény, česká hudba v jejich podání ale sklidila úspěch. Koncert českých hudebních hvězd částečně sponzorovalo hlavní město Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Urbanová

Eva Urbanová, známá ve Spojených státech především jako sólistka Metropolitní opery, nabídla nejen oblíbené české árie z Dvořákovy Rusalky a Janáčkovy Jenůfy, ale také Nové slovenské písně od Bohuslava Martinů.

"Oni přijmou umělce, ať je z Čech, ať je z Itálie, ať je z Německa - prostě když je dobrý, tak mu zatleskají. To se třeba o některých zemích nedá říct, "říká o americkém publiku Urbanová.

Mladý houslista Pavel Šporcl zahrál na své nejlepší housle z poloviny 18. století Smetanovu Věc z domoviny, Dvořákovy Romantické kusy a Mazurek a Českou rapsodii Bohuslava Martinů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme