Uzavření kapitoly o energetice už nic nebrání

Evropská unie se dohodla na společném stanovisku vůči České republice v kapitole "energetika". Znamená to, že uzavření kapitoly při jednání mezi Evropskou Unií a Českou republikou příští týden už nic nebrání. Text by měl být už jen formálně schválen ve středu velvyslanci "patnáctky".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Dohodě předcházela složitá debata a Rakousko si pak vyžádalo dobu na konzultace s Vídní. Zádrhelem bylo upřesnění jediného odstavce, který byl do návrhu pozice EU doplněn poté, co se ČR a Rakousko dohodly minulý týden na kompromisním ukončení procesu z Melku ohledně Temelína.

Odstavec byl nakonec formulován takto: "Evropská unie bere na vědomí dodatečnou informaci o uzavření procesu mezi českou a rakouskou vládou podle protokolu z Melku z 12. prosince 2000. Evropská unie bere dále na vědomí, že ČR tuto informaci poskytla v kontextu Zprávy Rady EU o jaderné bezpečnosti při rozšíření a že vezme tuto informaci v úvahu, až se bude provádět vyhodnocení, pokud to bude relevantní pro aplikaci doporučení ze zmíněné zprávy."

Milan Kopp, Daniela Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme