Uzavření kapitoly o energetice už nic nebrání

Evropská unie se dohodla na společném stanovisku vůči České republice v kapitole "energetika". Znamená to, že uzavření kapitoly při jednání mezi Evropskou Unií a Českou republikou příští týden už nic nebrání. Text by měl být už jen formálně schválen ve středu velvyslanci "patnáctky".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Dohodě předcházela složitá debata a Rakousko si pak vyžádalo dobu na konzultace s Vídní. Zádrhelem bylo upřesnění jediného odstavce, který byl do návrhu pozice EU doplněn poté, co se ČR a Rakousko dohodly minulý týden na kompromisním ukončení procesu z Melku ohledně Temelína.

Odstavec byl nakonec formulován takto: "Evropská unie bere na vědomí dodatečnou informaci o uzavření procesu mezi českou a rakouskou vládou podle protokolu z Melku z 12. prosince 2000. Evropská unie bere dále na vědomí, že ČR tuto informaci poskytla v kontextu Zprávy Rady EU o jaderné bezpečnosti při rozšíření a že vezme tuto informaci v úvahu, až se bude provádět vyhodnocení, pokud to bude relevantní pro aplikaci doporučení ze zmíněné zprávy."

Milan Kopp, Daniela Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme