V křesťanském kalendáři Tři králové

Ve Vatikánu se na celých 25 let uzavírá bronzová brána baziliky svatého Petra. Jejím otevřením na Štědrý den roku 1999 zahájil papež Jan Pavel II. takzvaný jubilejní Svatý rok. Křesťané věří, že vstup branou vatikánské baziliky jim umožní získat například odpuštění hříchů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katolická církev považuje tyto dny za počátek křesťanského třetího tisíciletí. Podle liturgického kalendáře si dnes katolíci také připomínají slavnost Zjevení Páně či Tří králů. Tento den je spojený s lidovými zvyky.

Letos poprvé v těchto dnech pořádá charita ve všech diecézích katolické církve Tříkrálovou sbírku. Skupinky dětí převlečených za tři krále se vydávají na koledu po domácnostech nebo vybírají peníze do kasiček na náměstích. Výtěžek se použije na církevně-sociální zařízení, na pomoc bezdomovcům a na humanitární pomoc do zahraničí. Pravoslavní křesťané podle juliánského kalendáře teprve oslavují Vánoce. V protestantských církvích však tyto dny zvláštní sváteční význam nemají.

Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme