„Krize je zásadní, určitě výraznější než v minulosti. Sýrie, která byla už předtím ekonomicky vyčerpaná, je zničená válkou a nemá kde brát další zdroje,“ říká expert. Srazí krize Asada na kolena?
Syrští Kurdové dohodu o stažení od tureckých hranic plní. Odchod kurdských milic do vzdálenosti 30 kilometrů potvrdil turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan.
Česko a Evropská unie by se podle představitele syrské opozice George Sabry měly více angažovat v Sýrii, aby se podařilo zastavit tamní občanskou válku spojenou s humanitární a uprchlickou krizi.
Od dubna si podle SOHR nálety syrské armády a jejího spojence Ruska vyžádaly v Idlibu životy 900 civilistů a více než 400 000 lidí muselo opustit své domovy.
„Hospodářské sankce dopadají na celou zem, lidé už nemohou,“ říká Hadží Ábid, který jezdí svým taxi 12 hodin denně. Denně vydělá 12 tisíc liber (20 dolarů), po zaplacení benzínu mu jich zbude pět.
Ruské pozemní síly nastoupily na frontu, aby obsadily strategické výšiny severně od města Hamá, které padly do rukou povstalců minulý týden a syrská armáda se je opakovaně marně snažila dobýt zpět.
Jednotky prezidenta Bašára Asada v rámci ofenzivy proti poslední povstalecké oblasti na severozápadě Sýrie v pondělí získaly kontrolu nad dalšími pěti vesnicemi.
Hlavní vyjednávač syrské opozice Nasr Harírí v neděli vyjádřil překvapení nad tím, že arabské země obnovují vztahy se syrskou vládou, a vyzval je ke změně jejich rozhodnutí.
Nedělní oznámení je potvrzením blízkých vztahů mezi sousedními arabskými státy. Takzvaný Islámský stát svého času kontroloval značné části obou zemí, kde v roce 2014 vyhlásil svůj chalífát.
Washington tvrdí, že režim syrského prezidenta Bašára Asada použil 24. listopadu v Aleppu proti civilistům slzný plyn, aby navodil dojem povstaleckého útoku chlorem.
Asma Asadová, žena syrského prezidenta Bašára Asada, se začala léčit na rakovinu prsu. Oznámila to ve středu syrská státní média, podle nichž je nemoc Asmy Asadové v raném stadiu.
V důsledku bojů na jihozápadě Sýrie bylo nuceno opustit své domovy přes 120 000 lidí. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva SOHR.
USA musí opustit Sýrii a v případě selhání rozhovorů s arabsko-kurdskými silami SDF hrozí vojenská konfrontace. V rozhovoru pro ruskou televizní stanici RT to prohlásil syrský prezident Asad.
Vladimír Putin blahopřál Bašáru Asadovi k významným úspěchům v boji s teroristy. Ruský a syrský prezident se osobně potkali v Soči, kam Asad neočekávaně přiletěl.
Při dosud nejzávažnějším střetu mezi oběma zeměmi zemřelo nejméně 23 bojovníků včetně pěti Syřanů. Dalších 18 obětí patří mezi příslušníky milicí, které pomáhají režimu prezidenta Bašára Asada.
Na dotaz, zda je moudré vyhrožovat Asadovi před cestou premiéra Netanjahua do Moskvy, kde bude jednat s prezidentem Putinem, dalším Asadovým spojencem, Steinic řekl, že je důležité s Putinem jednat.
Syrská vládní vojska ostřelovala jižní Damašek, aby docílila evakuace teroristické organizace Islámský stát. Na odchod z poslední enklávy přistoupili radikálové v pátek. Zatím ale nezačali odjíždět.
Nepošlapaly sobotní letecké útoky v Sýrii mezinárodní právo? Se zákony, úmluvami i minulostí je ve své analýze pro BBC konfrontuje profesor Cambridgeské univerzity Marc Weller.
Americké, britské a francouzské bombardování v Sýrii, které bylo odvetou za údajné užití jedovatého plynu armádou Bašára Asada ve městě Dúmá, zřejmě nebude mít zásadní vliv na další průběh konfliktu.
Ruští zákonodárci se v neděli setkali se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Ten podle zákonodárců označil sobotní raketový útok západních velmocí na svou zemi za agresi.
Britská premiérka Theresa Mayová telefonicky jednala o Sýrii s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým se shodla na nezbytnosti zabránit dalšímu použití chemických zbraní.