Jižní Město

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Fotbalisté u hřiště na Opatově špatně parkují a zabírají většinu stání místním

Parkování na pražských sídlištích je rok od roku komplikovanější. Potíže hlásí i největší paneláková zástavba v republice, Jižní Město. Tamními ulicemi kvůli špatně zaparkovaným autům často neprojedou hasiči ani popeláři. Specifický problém pak radnice Prahy 11 řeší v okolí fotbalového hřiště nedaleko stanice metra Opatov. Pravidelné tréninky a zápasy znamenají desítky špatně zaparkovaných aut navíc. Obyvatelé se tak s vozem nemohou ani přiblížit ke svému domu.

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Za sportoviště s bazény má Praha 11 zaplatit na 400 milionů. Opozice projekt napadá

Sedm let slibuje Praha 11 svým občanům nový bazén, plavecký areál ale v okolí největšího pražského sídliště Jižní Město stále chybí. Poté, co radnice před lety opustila rozsáhlý projekt zahrnující akvapark a hotel, začala uvažovat o stavbě menšího areálu Jedenáctka Vodní svět se dvěma bazény a sportovní halou. Toto řešení nabídne podle opozice občanům méně výhod, přesto prý vyjde na stejné peníze. Navíc je projekt údajně netransparentní.

|Jan Herget, Jan Piroch |Regiony

Praha 11 plánuje výstavbu čtyř garážových domů

Sídliště ve velkých městech se potýkají s problémem nedostatku místa pro parkování. Obytné komplexy se stavěly v době, kdy bylo aut výrazně méně, dnes připadá například v Praze jeden automobil na každého druhého člověka. Praha 11 chce tento problém řešit výstavbou nových parkovacích domů i za cenu odložení plánované výstavby nové radnice.