Autorka

Zuzana Filípková

Co dělám v rozhlase: Naštěstí přesně to, co mě baví. Sleduji hlavně výtvarnou a divadelní scénu. Natáčím příspěvky a reportáže také z oblasti architektury, designu i dalších kulturních odvětví. Chodím na výstavy, představení a další akce, kde natáčím s inspirativními lidmi. Každý den se dozvím něco nového. K práci reportérky ale patří i „nahánění“ cenných minut, někdy jde do tuhého a člověk jen tak tak stihne dát příspěvek do vysílání včas. Je to adrenalin, který nás zdravě popohání a udržuje v kondici.

Před rozhlasem: Toho bylo hodně. Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky a následně Literární Akademii Josefa Škvoreckého. Přispívala jsem do Lidových novin, Mf Dnes, Práva a dalších tištěných médií. Nejvíce mě bavily kulturní články pro přílohu LN Orientace, přílohu HN Ego a časopis Magnus. Už při škole jsem ale začala pracovat v Českém rozhlase. Začínala jsem na Radiu Wave, kde jsem měla to velké štěstí a byla přímo u jeho začátku. Tehdy jsem natáčela reportáže ze snowboardingových závodů a později dělala hlavně reportáže z koncertů a divadel. Rádiu jsem tehdy propadla. A zatím se se mě tady ještě nezbavili...

Co mě baví: Moje skvělá rodina, se kterou se rozhodně nenudím. Doma moc neposedíme, rádi cestujeme, lyžujeme, chodíme na výstavy, po městech, ale i do přírody. Baví mě Praha, městský tep a život. Také ale ráda jedu načerpat energii do hor, k moři nebo do lesa. Nabíjí mě tenis, kolo, snowboard i lyže. Jezdívala jsem aktivně na koních. Teď mi čas trochu přiškrtil můj rozptyl zájmů, ale nevzdávám se :-) A jak to tak bývá, když je i práce vaším koníčkem, často chodím za divadlem, umění i hudbou, a to i bez mikrofonu.

RSS autorky

Články autorky