Autorka

Zuzana Filípková

Pracuji jako redaktorka kultury na Radiožurnálu. Chodím do divadel, galerií a dalších institucí či na rozmanité kulturní akce, kde natáčím rozhovory, abych do vysílání odevzdala reportáže či příspěvky, které přinášejí informace a atmosféru z divadelních premiér, vernisáží či hudebních vystoupení. Občas mě ale ve zpravodajství čekají i jiná témata, a to především při víkendových službách nebo službách v domácí redakci. Stejně širokou škálu různých témat zpracovávám na Rádiu Česko, kde nejčastěji připravuji redaktorsky vysílání na tentýž či druhý den.

RSS autorky

Články autorky

|Zuzana Filípková, Kateřina Chvátalová |Literatura

Od smrti prvního českého pábitele Bohumila Hrabala uplynulo dvacet let

Napsal desítky románů a povídek, které si Češi zamilovali. V době totality jeho slova přepisovali ručně a na strojích, aby je mohli šířit a číst. Hrabalovu specifickému jazyku ale rozuměli dobře i za hranicemi, jeho knihy se překládaly pro čtenáře ve Francii, Británii nebo ve Švédsku a v mnoha dalších zemích. Za vším rozjímavým pozorováním stál, možná často spíše seděl u piva. Do českého jazyka vnesl pojem 'pábení'. Od jeho smrti uplynulo přesně 20 let.

|Zuzana Filípková, Filip Jandourek |Výtvarné umění

Kaplický jako architekt i módní návrhář. Nedožité osmdesátiny připomíná výstava

Futuristická architektura Jana Kaplického zaplnila tři patra Tančícího domu v Praze. K nedožitým osmdesátým narozeninám významného českého umělce ji připravili jeho přátelé. Výstava ukazuje slavné realizace a modely staveb, ale taky jeho méně známou tvorbu v oblasti módy a designu. Navštívil ji i fotoreportér Českého rozhlasu.