Kanada 5:1 Česko

manželka

|Jan Šmíd, dab |Zprávy ze světa

Fillon vyplatil manželce za práci asistentky skoro milion eur, vstupní kartu do parlamentu ale neměla

Francouzská policie pátrala v Národním shromáždění v Paříži po dokumentech, které by potvrzovaly, že žena poslance a bývalého premiéra Françoise Fillona pracovala jako asistentka v parlamentu. Kandidát na prezidenta Fillon čelí podezření z fiktivního zaměstnávání své ženy Penelope, která si podle informací listu Le Monde přišla během pěti let na 900 tisíc eur.

|Magdaléna Trusinová, Dominika Píhová |Zprávy z domova

Trumpová má lepší češtinu než já, směje se žena velvyslance Schapira. Na Ovčáčka nereagovala

ROZHOVOR. Tamar Newbergerová pracovala desítky let jako počítačová expertka. Když se její muž Andrew Schapiro stal velvyslancem USA v Česku, svou kariéru opustila a po pár měsících v Praze technologie vyměnila za iniciativy, na kterých se jako diplomatova žena aktivně podílí. Jednou z nich je snaha zlepšit postavení žen v zemi. „Myslím, že Česká republika je pro ženy skvělá, ale - tak jako v USA - i tady je stále spousta práce,“ říká v rozhovoru.

|Tereza Jelínková, Jakub Marek |Atletika

Sprinter Collins přišel o MS kvůli noci strávené s vlastní manželkou

Mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins ze souostroví Svatý Kryštof a Nevis nebude kvůli problémům s národní atletickou federací startovat na mistrovství světa v Moskvě. Šampión z roku 2003 přišel o vrchol sezony kvůli tomu, že strávil na loňské olympiádě v Londýně noc se svou ženou mimo olympijskou vesnici. Collins tak přijal pozvání na mítink do Chebu.

Manželka německého exkancléře Schrödera se vrhla na politiku

|Klára Stejskalová |Zprávy ze světa

Cherie Blairová nebo Michelle Obamová vydělávaly víc než jejich manželé, přesto se práce vzdaly, aby plnily roli první dámy. Hillary Clintonová byla jednou z prvních, která se rozhodla vystoupit ze stínu a o vlastní prezidentský mandát bojovala do posledního okamžiku. Do politiky se teď vrhla také manželka bývalého německého kancléře Gerharda Schrödra. A Němci se ptají, zda si manželé prohodí role a Gerhard Schröder se stane mužem v domácnosti.

|Eva Rajlichová |Film

François Ozon: Profesionální manželka vystihuje ženskou podstatu

Do Prahy na festival francouzského filmu přijel oceňovaný režisér François Ozon. Natočil například snímky Osm žen, Bazén nebo Ricky. Zároveň přijel představit svou novinku - film Profesionální manželka. Ten slaví úspěch na světových festivalech a zároveň je nečekaným komerčním úspěchem. François Ozon poskytl Radiožurnálu exkluzivní rozhovor.