Motor České Budějovice

Motor České Budějovice v textech na iROZHLASU

|Aleš Procházka, Oto Gutwirth, VM |Hokej

Nebývale vyrovnaná baráž. Týmy bojující o extraligu dělí jediný bod

Baráž o hokejovou extraligu má za sebou sedm kol a nabízí hodně napínavou podívanou. Týmy si berou body navzájem, a tak je situace v tabulce tak vyrovnaná, že o pozicích týmů rozhodují jednotlivé góly. Vedoucí Jihlava má 11 bodů, poslední Pardubice na ni ztrácí pouhopouhý bod. Je tak jasné, že do zbývajících soubojů je o drama postaráno.

|Michal Sobotka |Hokej

Liberec zvládl vstup do semifinále, baráži zatím kraluje Jihlava

Favorit zvládl vstup do semifinále hokejové extraligy. Liberec si v domácím prostředí poradil s Chomutovem a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání se chopil vedení. Úřadující šampion si po dvou třetinách vytvořil dvougólový náskok a inkasoval až v polovině posledních dvaceti minut. Baráž po dvou odehraných kolech vede Jihlava, která doma uspěla proti Pardubicím. Karlovy Vary vyrabovaly České Budějovice.

| ČTK |Hokej

Hokejová baráž: Motor přetlačil Pardubice, Jihlava zvítězila v Karlových Varech

Hokejisté Českých Budějovic se na úvod baráže postarali o překvapení, když na ledě Pardubic vyhráli 2:1. Motor od poloviny utkání vedl, ale domácí dokázali po tlaku v 54. minutě vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, rozhodl zápas 48 vteřin před koncem třetí části úspěšnou ranou v přesilovce útočník Luboš Rob. V utkání 1. kola baráže zvítězili také hokejisté Jihlavy v Karlových Varech těsně 4:3. Domácí třikrát vedli, ale v posledních osmi minutách přišli o všechny body.