Nečasová Nagyová

Nečasová Nagyová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

'Ach Jano Jano.' Nečasová si důvěrně a čile psala s Rittigem a jeho právníkem

Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (nyní Nečasová) si ve funkci „důvěrně“ psala s lobbistou Ivem Rittigem a „čile“ korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má ČTK k dispozici. Podle soudu vyvstává „závažná otázka“, nakolik o tom byl informován Nečas.

| ČRo, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Nečasová a Rittig jsou vinni. Soud jim v kauze BIS vyměřil podmíněné tresty

Městský soud v Praze v úterý rozhodl, že Jana Nečasová a Ivo Rittig jsou vinni v případu prozrazení utajovaných informací Bezpečnostní informační služby (BIS). A vyměřili jim podmíněné tresty. Někdejší šéfka premiérova kabinetu dostala 18měsíční podmíněný trest, lobbista Rittig a jeho právník David Michal pak poloviční podmínku. Bývalého poradce ministra zemědělství Tomáše Jindru soud obvinění zprostil. Podle České televize se Rittig s Michalem se odvolají. Obhájce Nečasové zatím nerozhodl a žalobce si vzal lhůtu na rozmyšlenou.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Exposlanci ODS z takzvané kauzy trafik si podle obžaloby vydělali stovky tisíc i miliony

Exposlanec ODS Ivan Fuksa si podle žalobců vydělal po odchodu ze sněmovny deset milionů korun za jediný rok. Marek Šnajdr dostal za tři čtvrtě roku celkem zhruba půl milionu korun. Vyplývá to z obžaloby, která označuje jejich lukrativní místa ve státních firmách jako úplatek za složení poslaneckých mandátů. Radiožurnál má materiál k dispozici.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Státní zástupce obžaloval expremiéra Nečase a jeho ženu kvůli uplácení poslanců funkcemi

Žalobci z olomouckého vrchního státního zastupitelství podali podle informací České televize u Obvodního soudu pro Prahu 1 žalobu na bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženu Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Viní je z uplácení poslanců funkcemi. Kromě expremiéra a bývalé šéfky jeho kabinetu čelí v případu takzvaných trafik pro poslance obžalobě také někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Nečasovou žalobci zároveň obžalovali kvůli případu krácení daní za luxusní dary, který spojili s kauzou trafik.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Policie a olomoučtí žalobci vyšetřují staré podezření ze sabotáže. K výslechu pozvali Nečasovou

Janu Nečasovou, dříve Nagyovou si pozvala minulý týden protimafiánská policie k podání vysvětlení ve věci údajné sabotáže. Kvůli prověřování čtyři roky starého podezření vypovídali v roli svědků nedávno i policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho náměstek Zdeněk Laube. Sabotáž je jednou z větví celé kauzy kolem Jany Nečasové, která vyústila zátahem na Úřadu vlády a ve Vojenském zpravodajství v roce 2013.

| ČRo, mka, Veronika Hlaváčová, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Soud zprostil viny Nečasovou a tři bývalé zpravodajce v kauze Vojenského zpravodajství

Obvodní soud pro Prahu 1 opět zprostil viny Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a tři bývalé zpravodajce Milana Kovandu, Ondreje Páleníka a Jana Pohůnka v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce Rostislav Bajger se na místě odvolal a případ se tak přesune k pražskému městskému soudu.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Zvážíme návrh na výměnu soudkyně, říká po druhém osvobození Nečasové a zpravodajců žalobce Komár

ROZHOVOR. Nedokáži si představit, o jaký důkaz může být rozhodnutí soudu v kauze Jany Nečasové a zpravodajců opřeno, říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár. Olomoučtí žalobci podle něj odvolacímu soudu pravděpodobně navrhnou výměnu soudkyně Heleny Králové. Neřídila se prý totiž závaznými pokyny odvolacího Městského soudu v Praze.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud přehrával odposlechy rozhovorů expremiéra Nečase s někdejší šéfkou jeho kabinetu

V kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství soud přehrával odposlechy z mobilních telefonů. Zazněly hlavně rozhovory bývalého premiéra Petra Nečase s někdejší šéfkou jeho kabinetu Janou Nagyovou, dnes Nečasovou. Podle státního zástupce Rostislava Bajgera obžalovaná Nečasová tehdejšího předsedu vlády tlačila do rozvodu a jeho tehdejší ženu Radku prý nechala sledovat kvůli získání kompromitujících materiálů.

| ČTK, Václav Rokyta |Zprávy z domova

ÚS odmítl stížnost Jany Nečasové v kauze údajného podplácení a zneužití pravomoci

Ústavní soud odmítl stížnost Jany Nečasové, dříve Nagyové, na trestní stíhání a vazbu v kauze údajného podplácení exposlanců ODS a zneužití pravomoci. Nečasová si stěžovala na to, že o jejím obvinění rozhodovaly místně nepříslušné státní zastupitelství a soudy. Podle Ústavního soudu je ale stížnost neopodstatněná.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Postup soudkyně v kauze Nagyová napadnutelný není, říká viceprezident Soudcovské unie

Rozsudek, který zatím nepravomocně zprostil obžaloby Janu Nečasovou a tři bývalé vysoké představitele vojenského zpravodajství za údajné zneužití této služby, vzbudil řadu reakcí. Soudkyně se brání kritice, že své rozhodnutí měla zdůvodnit. Helena Králová z Obvodního soudu pro Prahu 1 prostřednictvím mluvčí vzkázala, že výtky nebude komentovat. Tvrdí ale, že krátké odůvodnění toho, proč čtveřici lidí osvobodila, v soudní síni řekla.