Další svědek u soudu odmítl, že by věděl o sledování Radky Nečasové

V případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství vypovídal další svědek, brigádní generál Rostislav Pilc. V době, kdy zpravodajci podle obžaloby sledovali exmanželku tehdejšího premiéra Petra Nečase Radku, byl zástupcem ředitele vojenské tajné služby.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaní Jan Pohůnek, Ondrej Páleník a Milan Kovanda přicházejí k Obvodnímu soudu pro Prahu 1

Obžalovaní Jan Pohůnek, Ondrej Páleník a Milan Kovanda přicházejí k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 | Zdroj: ČTK

Kvůli utajovaným informacím soudkyně vyslýchala Rostislava Pilce celou dobu za zavřenými dveřmi. Všichni účastníci pak v takovém případě podepisují mlčenlivost.

Státní zástupce Rostislav Bajger nicméně potvrdil, že Pilc vypovídal stejně jako na policii. To řekl, že o sledování nic nevěděl.

Přehrát

00:00 / 00:00

V kauze Jany Nečasové svědčil bývalý pověřený šéf Vojenského zpravodajství Rostislav Pilc. Více od reportérky Veroniky Hlaváčové

„Svědek v podstatě podle našeho názoru jednoznačně zopakoval to, co uvedl v přípravném řízení. Pokud by někdo tvrdil něco jiného, tak pro nás je to mediální bublina,“ řekl státní zástupce.

„Průběh nebudu vůbec komentovat, bylo to s vyloučením veřejnosti, rozebíraly se utajované informace. Skutečně se k tomu nemohu vyjádřit.“

Rostislav Pilc vypovídal na policii předloni na podzim, kdy byl pověřeným šéfem Vojenského zpravodajství. Dnes je náčelníkem vojenské kanceláře prezidenta republiky.

Rostislav Pilc byl podřízeným dvou obžalovaných, bývalých šéfů Vojenského zpravodajství Milana Kovandy a Ondreje Páleníka. Poměrně ostře Pilcovo dnešní svědectví komentoval Páleník.

Jana Nagyová Nečasová soud | Foto: Filip Jandourek

„Skutečně tragikomedie. Nepřekvapilo mě to, akorát se sám za sebe stydím, že jsem měl takového zástupce,“ poznamenal.

Obžalovaná Jana Nečasová, dříve Nagyová, se ze soudního jednání omluvila. Její právní zástupce Eduard Bruna stručně konstatoval, že s obsahem Pilcovy výpovědi je spokojený. „Nijak zvlášť to nenarušuje tu naši koncepci.“

Zítra soud vyslechne mimo jiné bývalého šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula. Toho policie zadržela předloni v červnu spolu s Janou Nagyovou, obviněn ale nebyl.

Čtyřem obžalovaným hrozí až pětileté tresty.

Aktéři v kauze Nagyová | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme