odvolací soud

|Lenka Kratochvílová, ČRo |Zprávy z domova

Kramný nevraždil, tvrdí u odvolacího soudu obhajoba. Žalobce chce trest ještě vyšší

S novými důkazy chce uspět u odvolacího soudu obhajoba Petra Krammného. Obhájkyně jich dnes Vrchnímu soudu v Olomouci předložila celkem dvacet. Tvrdí, že její klient, kterého v lednu krajský soud nepravomocně potrestal 28 lety vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě, ženě ani dívce neublížil. Naopak obžaloba o vině nepochybuje a pro Kramného navrhuje trest ještě přísnější. Vrchní soud by měl ve věci rozhodnout zítra.

| ČRo, Alžběta Havlová |Zprávy z domova

Odvolací senát podruhé zrušil rozsudek nad Šiškou a Hojerem

Pražský vrchní soud dnes zrušil verdikt, podle nějž si měl bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška odpykat sedm let a bývalý ředitel ministerského odboru informatiky Milan Hojer šest let vězení za vydírání firmy OKsystem. Odvolací senát kauzu už podruhé vrátil k dalšímu projednání, pražský městský soud se bude muset znovu zabývat mimo jiné i údajně způsobenou škodou a její výší.

| ČRo |Zprávy z domova

Odvolací soud zrušil trest 18 let vězení lékaři Bartákovi

Odvolací soud zrušil trest 18 let vězení za vraždy, které údajně z věznice plánoval odsouzený lékař Jaroslav Barták. Podle informací ČRo prvoinstanční soud neprovedl všechny důkazy, a tak odvolací senát případ vrátil Krajskému soudu v Liberci k novému projednání. Rozsudek v neveřejném jednání padl minulý čtvrtek, potvrdil bez dalších podrobností mluvčí vrchního soudu Jan Fořt.