Podle primátora Ostravy Jana Dohnala je dobrou zprávou, že klesla hladina řeky Ostravice, do které se nyní fakticky vlévá rozteklá Odra, čímž se snižuje hladina rozlité vody.
V Ostravici na Frýdecko-Místecku, kde žije 2500 lidí, se staví. Do budoucna má v obci vzniknout více než 500 bytových jednotek. Většinou jde o rekreační stavby a domy s apartmánovými byty.
Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, se nesmí solit, protože vede v blízkosti přehrady s pitnou vodou. V kopcích ale sníh působí často komplikace. Omezení má skončit v neděli večer.
„Nejvýraznější vzestupy byly na tocích odvodňující Beskydy - povodí Bečvy, Olše, Ostravice.“ Hladiny řek budou kvůli dalšímu tání sněhu spolu se srážkami dál mírně stoupat nebo kolísat.
V Ostravě měla v těchto dnech znovu ožít jedna z nejdiskutovanějších budov posledních let, chátrající módní dům Ostravica-Textilia. Chystané kulturní akce v ní ale nepovolil stavební úřad. Objekt podle něj není bezpečný a majitel nepředložil statický posudek.
Kdysi nejluxusnější obchodní dům v Ostravě, prvorepubliková Ostravica-Textilia, stále čeká na novou provizorní střechu. Do konce února ji musí zajistit vlastník chátrající Ostravice - firma Amadeus Real. Pokud to nestihne, ostravský magistát hrozí další vysokou pokutou.
Nejdřív rychlé osvěžení, pár temp a pak raději pod proud hasičské hadice. Takto netradičně chce dnes skupinka Ostravanů z neziskového projektu Městské zásahy upozornit na špatnou kvalitu vody v řece Ostravici. Obzvlášť v parném létě totiž řeka v centru moravskoslezské metropole láká stále víc lidí, které od koupání neodradí ani zakalená voda nebo nevzhledná pěna.
Býval to luxusní dům módy, který Ostravě dělal nejlepší možnou reklamu. Dnes je z budov Ostravici-Textilie chátrající ruina, o kterou nestojí majitel, město ani soukromí investoři. Právě ti by ale mohli její osud změnit.
Od nového roku přibývají v Ostravě místa, kde mohou lidé podpořit chátrající Ostravici-Textilii. Bojovníci za záchranu architektonického skvostu po městě postupně rozmisťují nové stánky, kde mohou kolemjdoucí podepsat petici nebo si alespoň přečíst o pohnutém osudu vzácných budov.