Ve Francii skončily paralympijské hry. Završil je ceremoniál na stadionu Stade de France, kde se představily tisícovky sportovců. Sledoval ho zpravodaj Českho rozhlasu ve Francii Martin Balucha.
V Paříži v neděli skončily XVII. paralympijské hry. Po jedenácti dnech je uzavřel tradiční slavnostní ceremoniál na Stade de France. Českou vlajku nesl trojnásobný medailista David Kratochvíl.
„Byla to bomba být na stupních vítězů společně se Šárkou, jen ta hymna chyběla,“ naráží úspěšná reprezentantka na stříbro kolegyně Šárky Pultar Musilové.
Česká paralympijská výprava má v Paříži osmou medaili. Je bronzová a získal ji plavec Arnošť Petráček na trati 50 metrů znak. V rozhovoru po závodě prozradil, kam půjde medaili oslavit.
Před patnácti lety Miroslavě Obrové vlak přejel nohy. Po úrazu ale začala sportovat a na paralympiádě skončila jedenáctá mezi nejlepšími oštěpařkami světa. Zároveň drží český rekord ve vrhu koulí.
Kratochvíl předtím vyhrál čtyřstovku volný způsob, bral stříbro na znakařské stovce a doplaval třetí v polohovce na 200 metrů. Osmou medaili na konto české výpravy ve Francii tak nepřidal
Už měl dva paralympijské bronzy a teď hrál poprvé v kariéře na hrách finále. A i když nakonec stolní tenista na vozíku Jiří Suchánek prohrál a bere stříbro, nijak se z toho v Paříži nehroutí.
Dvaačtyřicetiletý vozíčkář ve finále nestačil na polského soupeře Rafala Czupera a k bronzu z Ria de Janeira a Tokia přidal tak přidal další cenný kov.
Češi na paralympiádě v Paříži znovu zazářili a rozšířili medailovou sbírku. Opět se o to postarali lukostřelci. Šárka Pultar Musilová a David Drahonínský v mixu týmů vybojovali stříbro.
Lukostřelci David Drahonínský s Šárkou Pultar Musilovou získali na paralympijských hrách v Paříži stříbro. Ve finále soutěže smíšených dvojic prohráli s Číňany Čchen Min-i, Čang Tchien-sin 143:147.
Šestnáctiletý nevidomý plavec David Kratochvíl získal na hrách v Paříži stříbrnou medaili v závodě na 100 metrů znak. Jak úspěch oslavil? A jak mu při závodech pomáhají jeho rodiče Stanislava a Jiří?
Česko na paralympiádě v Paříži rozšířilo svou medailovou sbírku. Zasloužily se o to dvě lukostřelkyně na vozíku. Šárka Pultar Musilová získala stříbro a Tereza Brandtlová bronz.
Obhájce zlata z Tokia vypadl v kategorii W1 ve čtvrtfinále a obsadil osmé místo. Šanci na zisk cenného kovu bude mít ještě v pondělním mixu se Šárkou Pultar Musilovou.
O první medaili pro českou výpravu v Paříži se zrakově postižený sportovec postaral suverénním způsobem, závod kategorie S11 vyhrál v evropském rekordu.
„Je vidět, že si to celá Francie ohromně užívá, a to i po původních obavách ohledně organizování tak velké události. Je to cítit na každém kroku,“ popsal v rozhovoru Pavel své dojmy.
Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil 17. paralympijské hry za zahájené. Jak si slavnostní ceremoniál v centru Paříže užili čeští sportovci? A kde hoří paralympijský oheň?
Osm běloruských a 90 ruských sportovců se podle Mezinárodního paralympijského výboru zúčastní her v Paříži. Jaká kritéria museli tito sportovci splnit a za jakých podmínek mohou závodit?
V Paříži ve středu začínají paralympijské hry. Zahajovací ceremoniál, který začíná ve 20 hodin, bude na místě sledovat 50 tisíc diváků. Českou vlajku ponesou koulaři Anna Luxová a Aleš Kisý.
Časosběrný dokument Olympijský rok nabízí pohled na Davida Drahonínského nejen jako úspěšného paralukostřelce, ale také velmi přátelského a komunikativního člověka.
Nevidomý český reprezentant se loni postaral o senzační triumf. V pouhých patnácti letech na světovém šampionátu paraplavců v Manchesteru ovládl finále na 400 metrů volným způsobem.
Olympiády ani paralympiády se kvůli ruské invazi na Ukrajinu s podporou Běloruska nesmějí účastnit oficiální výpravy obou zemí ani týmy v kolektivních sportech.