V 70. letech Hawking zformuloval úvahu, že temná hmota, neviditelná látka, která tvoří většinu hmoty ve vesmíru, může pocházet z černých děr vytvořených v prvních okamžicích velkého třesku.
V rozhovoru pro Radiožurnál rozebírá, jak naučit autonomní auta řídit, v čem se pletl Steven Hawking, jak schopný zabiják je umělá inteligence a kdy půjde lidskou mysl nahrát na internet.
ALS způsobuje degeneraci buněk a pacienti přestávají ovládat svaly. Nakonec jim zůstávají jen pohyby očí, mozek funguje normálně. Mluví za ně speciální přístroj, který mají umístěný před obličejem.
Po dlouhé nemoci v neděli zemřel slovenský fotbalista Viktorie Plzeň Marián Čišovský. S nemocí ALS, kterou trpěli i expremiér Stanislav Gross nebo fyzik Stephen Hawking, bojoval téměř šest let.
„Když se dostáváme k internetu a hlavně k sociálním sítím, tak každá z nich má program. A ty byly doslova vymyšleny tak, aby podporovaly nárůst dopaminu,“ říká neurolog Martin Jan Stránský.
Nahrávky vybere mezinárodní porota ze zvuků, které můžou lidé z celého světa až do 20. května nahrávat na web časopisu Vesmír. Zvuky musí být maximálně 30 sekund dlouhé a do 10 MB velikosti.
Veřejnost centrální bance zaslala téměř 175 000 nominací, z nichž Bank of England do užšího výběru zařadila více než 600 vědců a téměř 200 vědkyň, z nichž by se někdo měl dostat na novou bankovku.
Urna s popelem slavného britského fyzika Stephena Hawkinga byla uložena mezi ostatky dalších velikánů Charlese Darwina a Isaaka Newtona. Jeho poselství pak bylo odvysíláno do vesmíru.
Na 500 lidí se v britské Cambridgi rozloučilo se slavným astrofyzikem Stephenem Hawkingem. Odborník na kosmologii a kvantovou gravitaci zemřel před dvěma týdny – bylo mu 76 let.
Mysl Stephena Hawkinga se upírala k černým dírám a dalekým hvězdám, věnoval se ale i problémům, které trápí lidstvo. Varoval před zničením planety a zároveň nacházel naději v komunikaci a zvídavosti.
Jeho postřehy zformovaly moderní kosmologii a inspirovaly miliony lidí po celém světě. Fyzik Stephen Hawking ve středu v 76 letech zemřel. Připomeňte si příběh muže, který „dobyl“ vesmír.
Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, v noci na středu ve věku 76 let zemřel. Oznámila to Hawkingova rodina.
Slavný kosmolog Stephen Hawking se možná konečně podívá na objekt svého zkoumání zblízka. Miliardář Richard Branson mu totiž nabídl let do vesmíru na své raketě, která by už za pár let měla nad planetu vynášet první turisty. Hawking nabídku přijal a může se tak stát důkazem, že ke hvězdám lze letět v jakémkoliv věku a do jisté míry možná i zdravotním stavu. Podle Michala Václavíka z České kosmické kanceláře jsou totiž lety na hranici kosmu jednodušší než se může zdát.
Miliardář Richard Branson splní odvěký sen britského kosmologa Stephena Hawkinga. Nabídl mu totiž místo ve své vesmírné raketě na cestě do vesmíru. Půjde tak o Hawkingovu první návštěvu míst, jejichž studiu zasvětil celý svůj život.
Stephen Hawking varuje, hrozí nebo se bojí. Takovými slovy začínají titulky většiny článků o geniálním britském fyzikovi, které v posledních letech s železnou pravidelností zaplavují světová média.
Snadnější práci i komunikaci s okolím teď bude mít jeden z nejznámějších světových vědců, Brit Stephen Hawking. Teoretický fyzik je na celé tělo ochrnutý a už skoro 30 let komunikuje s okolním světem s pomocí speciálního počítače. Teď mu společnosti Intel a SwiftKey vyvinuly zbrusu novou komunikační platformu. Ta přitom není nadějí jenom pro Hawkinga, ale taky pro stovky tisíc kvadruplegiků po celém světě.