tunel Blanka

tunel Blanka v textech na iROZHLASU

| ČTK |Regiony

Praha hledá nového správce Blanky, nabízí 600 milionů korun

Praha hledá nového správce tunelového kompletu Blanka po skončení aktuální smlouvy s firmou Satra. Za provoz a údržbu tunelů nabízí za pět let přibližně 600 milionů korun bez DPH. Konečná cena vzejde z veřejné zakázky, vypsané Technickou správou komunikací, která jako městská firma silnice a tunely obhospodařuje. V současné době stojí provoz komplexu asi 20 milionů měsíčně.

Nové i rekonstruované. Mezi stavbami roku je tunel Blanka i Hospital v Kuksu

| ČTK |Technologie

Stavbami roku 2016 jsou pražský tunel Blanka, archeologický park v Pavlově, modernizace železniční trati Tábor - Sudoměřice, stezka v oblacích v Dolní Moravě, rekonstrukce a dostavba městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích a rekonstrukce areálu Hospitalu v Kuksu. V hlasování veřejnosti zvítězil stadion ve Vítkovicích, v kategorii Zahraniční stavba roku patří prvenství modernizaci rychlostní silnice ve Varšavě. Výsledky 24. ročníku ve čtvrtek večer vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje.

| ČRo |Regiony

Kroky k odlehčení provozu na Praze 6 jsme udělali, tvrdí Dolínek. Až na poslední chvíli, oponuje Kolář

Kvůli špatné dopravní situaci v okolí Vítězného náměstí v Praze 6 žádá tamní radnice o uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě. Chce mimo jiné urychlené zbudování záchytných parkovišť a zákaz vjezdu kamionů do Patočkovy a Evropské ulice. Primátorčin náměstek Petr Dolínek z ČSSD Blanku zavírat nehodlá. Udělal prý řadu krátkodobých opatření. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře z TOP 09 ale tato opatření řeší hlavně hromadnou dopravu.

| ČTK |Regiony

O tunel Blanka se bude starat TSK. ČKD Praha DIZ vypověděla smlouvu

Společnost ČKD Praha DIZ se nebude dál starat o tunel Blanka. Kvůli nezaplaceným pohledávkám firma Praze k dnešnímu dni vypověděla smlouvu. Informoval o tom generální ředitel společnosti Robert Wolf. Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka z ČSSD se Praha na předání provozu tunelového komplexu připravuje už několik týdnů, spravovat ho bude městská společnost Technická správa komunikací.

Rampouchy jsou v Blance kvůli špatné izolaci. Pro opravu se musí oteplit

|Simona Bartošová, Zdeněk Vesecký |Regiony

V pražských tunelech se v mrazivých dnech tvoří nebezpečné rampouchy. V úterý byla kvůli jednomu z nich omezena doprava na začátku tunelu Blanka směrem od Troji na Letnou. Přes metr dlouhý rampouch se vytvořil v místě dilatační spáry, kde je špatně provedená izolace. Problémy jsou v Blance i dnes.

|Eliška Malínská |Regiony

Tunel Blanka má za sebou týden provozu, dopravě se v Praze ulevilo

Přesně před týdnem byl v Praze po dlouhých průtazích otevřený tunelový komplex Blanka. Za sedm dní projelo třemi navazujícími tunely na padesát tisíc aut. Magistrát je zatím spokojený, dopravě v hlavním městě tři nové tunely pomohly. Provoz v Blance komplikovalo jen několik aut, která se dostala do protisměru.

|Jan Charvát |Regiony

Po šesti dnech provozu tunelu Blanka se potvrzuje zhoršená doprava v Praze 6

Tunelový komplex Blanka ulevil dopravě centru Prahy. Méně aut je třeba na Argentinské, na magistrále, v ulici V Holešovičkách nebo na Hlávkově mostě. Řidiči podle pražských policistů tunel Blanka využívají hlavně k cestě na Smíchov. Provoz ale naopak zhoustl v Praze 6, hlavně v Dejvicích a v Patočkově ulici. Už několik dní tam řidiče trápí kolony a hustý provoz, hlavně v ranní špičce.