vydírání

| ČTK |Tenis

Přepadení tenistky Kvitové vyšetřují policisté jako vydírání, pachateli hrozí 12 let vězení

Napadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě vyšetřují policisté jako zvlášť závažný zločin vydírání. Kvalifikaci trestného činu stanovili v těchto dnech, řekl dnes ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Pachateli, který policistům stále uniká, hrozí pět až 12 let vězení. Přepadení se odehrálo 20. prosince, dvojnásobná wimbledonská vítězka při něm utrpěla vážné poranění ruky.

| ČTK |Zprávy ze světa

Brutální japonský pornoprůmysl. Vydírání, násilí, ztráta rodiny, zní ve zpovědi bývalé herečky

Saki Kozaiová vždy snila o tom, že se stane celebritou. Setkání s agentem, který nabízí práci modelky, jí ale změnilo život v hrůzný přelud. Bylo jí teprve čtyřiadvacet let, celou budoucnost měla před sebou. Rychle podepsala smlouvu s agenturou, která jí slibovala, že bude vystupovat v reklamních filmech. Hned první den ale pochopila, že její práce spočívá v tom, že bude před kamerou provozovat sex.

| ČTK, ČRo, David Černý |Zprávy ze světa

Operace Ebola. Švédsko obžalovalo studenta kvůli vydírání české vlády

Švédská prokuratura obžalovala 27letého německého studenta kvůli podílu na vydírání české vlády. Mladík podle vyšetřovatelů ukradl na univerzitě v Uppsale několik toxických látek. Na české ministerstvo vnitra pak v roce 2014 přišla obálka s bílým práškem. Informaci přinesl server The Local. Na operaci s názvem Ebola spolupracovalo kromě Švédska také Slovinsko a Česko.