Dveře tam umístil před třemi lety spolek We Love Šumava. „Jelikož Pancíř nemá svůj vrchol, není tady žádný kříž, jaký bývá na kopcích, rozhodli jsme se označit vrchol netradičně,“ vysvětluje spolek.
„Jako nejchladnější ze všech čtyř týdnů bude pravděpodobně první předpovědní týden, následně by se měly průměrné týdenní teploty postupně zvyšovat,“ uvedli meteorologové.
„Očekáváme, že hospodářský růst České republiky vzhledem k viditelným překážkám na straně nabídky v příštích čtyřech letech zmírní a dosáhne zhruba 2,5 procenta ročně,“ uvedla agentura.
Podzimní počasí v následujících týdnech bude teplejší a i srážek bude méně, než je obvyklé pro toto období. Nejteplejší by mě měl být příští týden, listopad přinese denní teploty jen kolem 10 stupňů.
Chladné a deštivé počasí bude pokračovat i v příštím týdnu. Oteplení a celkový pokles srážek by měl přinést až květen. Alespoň to vyplývá to z měsíčního výhledu ČHMÚ.
Pořádná zima v dalších týdnech asi nebude, podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu má být totiž počasí až do poloviny března nadprůměrné teplé. Nejchladněji má být příští týden, kdy může při vyjasnění mrznout přes noc, přes den se maximální teploty budou pohybovat do sedmi stupňů nad nulou. V dalších týdnech pak bude ještě o něco tepleji. Srážek by mělo být ale jako obvykle v tomto období, nebo o něco více.
Po chladném období posledních dní by se v příštím týdnu mělo oteplit a teplý by měl být i celý zbytek května. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu zveřejněných na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Meteorologové změní od března způsob dlouhodobé předpovědi počasí. Informace o teplotách a srážkách na měsíc dopředu doplní procenta, která by měla vyjadřovat pravděpodobnost předpovědi. Dlouhodobá předpověď počasí se tak zásadněji změní po 30 letech.
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj dnes zhoršila výhled většiny hlavních vyspělých ekonomik pro rok 2012. Zásadní pokles čeká Německo a Velkou Británii. Naopak jediným státem, kterému OECD zlepšila odhad vývoje ekonomiky, je Japonsko.
Letos stagnace, v příštím roce růst o 1,9 procenta. Taková je nejnovější předpověď vývoje domácí ekonomiky od České národní banky. Podobně jako ministerstvo financí tak na počátku tohoto týdne svůj odhad výrazně zhoršila. Pro letošní rok snížila odhad růstu o 1,2 a v roce příštím o 0,8 procenta.
Čeští stavebníci zlepšili výhled svého sektoru pro letošní rok. I nadále se ale obávají poklesu ve svém oboru v následujících letech. Pro rok 2012 předpokládají pokračování poklesu o 2,4 procenta.
Evropa bude letos v porovnání se zbytkem světa hospodářsky ztrácet. Ekonomický růst má být na našem kontinentu pomalejší než v Asii nebo ve Spojených státech. Ve svém pravidelném odhadu vývoje světové ekonomiky to předpovídá Mezinárodní měnový fond.
Stříbro a zlato patří mezi letošní nejvýnosnější investiční nástroje. Indexy přinesly investorům smíšené výsledky. Například hned tři z pěti největších asijských indexů i přes robustní růst regionu tento rok zakončí v červených číslech. A stejně tak se neradují ani ti, kteří vsadili na zemní plyn.
Svět čeká v příštím roce zpomalení ekonomického růstu. Předpovídá to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Z letošního tempa 4,6 procenta zpomalí růst příští rok na 4,2 procenta hrubého domácího produktu.