ČT: O víc než korunu od pondělí podraží nafta a benzin

Od pondělí zřejmě výrazně podraží pohonné hmoty. Informovala o tom Česká televize. Ceny se zvednou minimálně o korunu a 20 haléřů. Jedná se tak o jedno z největších jednorázových zdražení benzinu i nafty za poslední dobu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tankování pohonných hmot

Tankování pohonných hmot | Foto: Ondřej Jánoška

Zatímco dnes stojí benzin průměrně 31,50 jeho cena může být i 33 korun. Cena nafty by pak ze současných 30,70 překročila 32 koruny.

Na plné nádrži se může plánované zdražení pohonných hmot projevit rozdílem až 70 korun. K tlačení cen nahoru nutí provozovatele čerpacích stanic růst cen za barel ropy a zároveň pokles koruny, která je v současnosti na minimu.

Jestliže ještě v září byl barel ropy k pořízení za 78 dolarů, dnes jeho cena přesahuje devadesát dolarů.

Zástupci čerpacích stanic o chystaném zdražení nemluví. Zavazuje je k tomu dohled Antimonopolního úřadu, který je již v minulosti trestal za to, že přes média domlouvají cenovou strategii.

Šárka Slezáková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme