Internet na severu Evropy vede nad jihem

V severských státech Evropské unie má Internet daleko více domácností než v jižní Evropě. Podíl lidí doma připojených na Internet se pohybuje od téměř 50 procent ve Švédsku, Nizozemsku a Dánsku k méně než deseti procentům v Řecku a v Portugalsku. Vyplývá to z pravidelných výsledků průzkumu Eurobarometer. Rakousko, Nizozemsko, Dánsko, Švédsko a Británie patří podle průzkumu k zemím, kde nejméně 90 procent lidí doma napojených na Internet tuto mezinárodní počítačovou síť také skutečně využívá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naopak v Lucembursku Internet využívá pouze 66 procent těch, kteří na něj jsou připojeni z domova. Evropané na Internetu nejvíce používají elektronickou poštu (69 procent) a vyhledávají informace o vzdělání a výrobcích (47 procent). Internetové noviny čte 31 procent občanů EU, počítačové hry hraje 28 procent lidí a práci si po Internetu hledá 23 procent. Knihy prostřednictvím počítače kupuje 14 procent Evropanů, internetové stránky jich zakládá 11 procent, telefonuje devět procent a televizi na Internetu sleduje pouhých šest procent lidí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme