Internet na severu Evropy vede nad jihem

V severských státech Evropské unie má Internet daleko více domácností než v jižní Evropě. Podíl lidí doma připojených na Internet se pohybuje od téměř 50 procent ve Švédsku, Nizozemsku a Dánsku k méně než deseti procentům v Řecku a v Portugalsku. Vyplývá to z pravidelných výsledků průzkumu Eurobarometer. Rakousko, Nizozemsko, Dánsko, Švédsko a Británie patří podle průzkumu k zemím, kde nejméně 90 procent lidí doma napojených na Internet tuto mezinárodní počítačovou síť také skutečně využívá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naopak v Lucembursku Internet využívá pouze 66 procent těch, kteří na něj jsou připojeni z domova. Evropané na Internetu nejvíce používají elektronickou poštu (69 procent) a vyhledávají informace o vzdělání a výrobcích (47 procent). Internetové noviny čte 31 procent občanů EU, počítačové hry hraje 28 procent lidí a práci si po Internetu hledá 23 procent. Knihy prostřednictvím počítače kupuje 14 procent Evropanů, internetové stránky jich zakládá 11 procent, telefonuje devět procent a televizi na Internetu sleduje pouhých šest procent lidí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme