Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová prohlásila, že jméno útočníka nikdy nevysloví, aby se nestal „notoricky známým“. Podobně postupovala většina tamních médií, jež pozornost přesunula na oběti.
„Chci se všem omluvit. Poškodil jsem národní snahy zastavit virus. Vím, že jsem mnoho lidí zklamal, naštval nebo přivedl do stresové situace,“ řekl v rádiu ministr zemědělství Calleary.
„Zpočátku se do toho snažil dát nějaké vsuvky, ale nakonec to byl slovo od slova trochu kostrbatý český překlad mé analýzy,“ napsal Eduard Chmelár na facebooku. Okamuru k omluvě vyzval i Jan Hamáček.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil další změny v opatřeních, které jím vedený resort vydal ve středu. Lidé nebudou muset nosit roušky v obchodech, restauracích ani v kadeřnictvích.
„Mimořádné okolnosti vyžadují mimořádné kroky. Víme, že je takové testování bezprecedentní, ale je nezbytné,“ řekl vedoucí školního okrsku Los Angeles Austin Beutner.
Ministerstvo zdravotnictví představilo koncept semaforu pro Českou republiku minulý týden. Epidemiologická situace v Česku se teď podle hygieniků regionálně liší.
V Papui Nové Guinei zemřela žena, které podle doktorů zdravotní stav zkomplikoval koronavirus. Pro zemi, kde lidé žijí v úzkých komunitách, by šíření nemoci mohlo mít zdrcující následky.
Podcast Lenky Kabrhelové Vinohradská 12 v červnu zaznamenal rekordní počet stažení, a to přes tři čtvrtě milionu. Celkově si ho lidé stáhli již více než 5 milionkrát.
Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku se od úterý zakážou návštěvy nemocnic a omezí se i účast na hromadných akcích. V Praze zůstanou povinné roušky v metru a při vnitřních hromadných akcích.
Velké mezinárodní firmy stahují loga svých značek, která stereotypně zobrazují černochy a etnické skupiny. Například z obalu rýží Uncle Ben's zmizí černošský farmář.
Vlády mnoha evropských zemí začínají uvolňovat opatření, a rak se postupně otevírají i muzea. Ne všechny však otevřou, některá se dokázaly vyrovnat s finančními problémy způsobenými současnou pandemií
Pandemie koronaviru zastihla přes 160 tisíc mladých Evropanů na studijním programu Erasmus+. Téměř dvě třetiny z nich přesto se studiem v cizině pokračovaly, i když polovina jen přes internet.