Pohádka Deváté srdce míří na prkna Stavovského divadla

Po více než třiceti letech se režisér Juraj Herz vrátil ke své filmové pohádce Deváté srdce. Takřka hororový příběh podle původního literárního námětu Josefa Hanzlíka se bude ode dneška hrát ve Stavovském divadle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Juraj Herz představil divadelní adaptaci svého filmu Deváté srdce | Zdroj: ČTK

Autoři doporučují návštěvu inscenace dětem od osmi let. Juraj Herz se přiznal, že ho zajímá reakce malých diváků.

„Já jsem samozřejmě zvědavý na jednu věc. Je to přece jenom pohádka. Z filmu – a to už je hodně let a od té doby se děti změnily – děti utíkaly s pláčem, protože se bály. Já si myslím, že děti už se tak dávno nebojí jako předtím, takže i když tady jsou věci, které byly i ve filmu, je tady tanec mrtvých a je tady podsvětí, že už s pláčem utíkat myslím z divadla nebudou,“ přemýšlí.

Pohádka prý ani po tolika letech od svého vzniku neztratila na působivosti. I v divadle navíc zazní původní hudba Petra Hapky.

Podle dramaturgyně Darii Ullrichové ovšem nebylo převedení filmového námětu úplně jednoduché, původní výprava Jana Švankmajera je prý opravdu velmi filmová.

„Přesto jsme si řekli, že to může být zajímavý úkol, a Juraj Herz, jak možná ne všichni vědí, je svým vzděláním vlastně divadelník. Vystudoval loutkářskou fakultu,“ vysvětluje.

Eva Rajlichová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme