Porubská ČSSD zrušila členství primátorovi Ostravy Kajnarovi. Prý poškodil stranu

Místní organizace ČSSD Ostravy-Poruby výraznou většinou rozhodla o zrušení členství ve straně primátorovi Ostravy Petrovi Kajnarovi. Tento krok musí ještě potvrdit okresní výkonný výbor. Proti Kajnarovi se zvedla vlna kritiky, když neúspěšně napadl u soudu údajně nedemokratické sestavování loňské volební kandidátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kajnar | Foto: Filip Jandourek

Jméno ostravského primátora na kandidátce před loňskými předčasnými parlamentními volbami chybělo. Petr Kajnar se domníval, že neprávem a spolu s dalšími členy strany kandidátku dvakrát napadl u soudu a žádal o vydání předběžného opatření. U soudu ale neuspěl a spolustraníci ho později vyzvali, aby se vzdal svého členství ve straně, což neudělal.

Předseda místní organizace ČSSD v Ostravě-Porubě Lumír Palyza dnes řekl, že ze 120 přítomných členů se pro zrušení Kajnarova členství vyslovilo 111. „Členská schůze se domnívá, že se jednalo o poškození ČSSD a rozhodla tímto výsledkem," uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostravský primátor Petr Kajnar byl hostem Stalo se dnes.

Dodal, že od Petra Kajnara do této chvíle neslyšel vysvětlení, proč mělo být sestavení kandidátky před volbami nedemokratické. Připomněl, že primátor v poslední době téměř nekomunikuje a nepřišel ani na hlasování o jeho vyloučení.

„My víme akorát ze sdělovacích prostředků, že se domnívá, že byla poškozena jeho práva. Nevíme ale jak. My jsme ho na dnešní schůzi zvali, ale nepřišel. A proto členská schůze možná rozhodla i z tohoto důvodu takto,“ dodal.

Kajnara prý zrušení členství nepřekvapilo a je přesvědčený, že doplatil na svou kritiku vedení ČSSD v Ostravě. „V okamžiku, kdy na to poukážu, tak reakcí je vyloučení. Ta strana není v dobrém stavu,“ prohlásil.

V pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu doplnil, že místní organizace chce podle něj posílit svůj vliv.

„Mojí povinností je ukázat na to, když někde něco nefunguje. Současné vedení ČSSD v Ostravě se dostalo k moci, tak používá všechny prostředky, které jsou jim známé. Zruší nepohodlné organizace, zrušili asi dvě nebo tři ostravské organizace. Vyloučí nepohodlné členy a nabírají nové členy, kteří budu hlasovat pro ně, tady takzvané velrybaření,“ řekl.

Zrušení Kajnarova členství ale ještě musí projednat okresní výkonný výbor strany. Podle vedení ostravské sociální demokracie ale vyloučení ze strany neznamená automaticky odchod Petra Kajnara z funkce primátora.

„Není to vlastně velká radost dělat primátora města, které má obrovské problémy. Je to dost velká práce a dost velká oběť,“ prohlásil Kajnar. O odchodu prý ale zatím neuvažuje.

Pavla Firbacherová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme