ČSSD a ANO se stále nedokázaly shodnout na náměstcích ministrů

Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš budou znovu řešit obsazení pozic náměstků ministrů. Sociální demokraté chtějí za náměstka pro daně na resortu financí Jiřího Peřinu. Andrej Babiš si ale chce klíčovou pozici obsadit svým člověkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (vpravo) a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vystoupili na brífinku po setkání stranických vyjednávacích týmů v Průhonicích u Prahy | Foto: ČTK

„Daně jsou základ celého programu a je tam velice náročná agenda, kterou musíme okamžitě řešit. Budeme mít co dělat, abychom to za to časové období stihli,“ obhajuje svůj postoj Andrej Babiš.

„Je tam strašně mnoho legislativy a změn. Chceme dělat daňové aktualizace i z titulu nového občanského zákoníku, takže je to extrémně náročné,“ nastiňuje předseda hnutí Ano 2011. Připustil však, že ČSSD může v resortu financí dostat jiný post náměstka.

Premiér Bohuslav Sobotka by rád postupoval stejně na všech ministerstvech. „Chceme, aby existoval dlouhodobý systém koaliční spolupráce, který bude udržitelný minimálně 4 roky a bude poskytovat všem koaličním stranám přijatelný komfort,“ říká předseda vlády a ČSSD.

Sportovní spolky nechtějí Lébla jako náměstka pro sport v resortu školství

Číst článek

Strany by podle Sobotky měly mít prostřednictvím náměstků přístup k informacím a schopnost podílet se na klíčových politických rozhodnutích. Babišovu nabídku jiného postu předseda vlády přivítal a označil jako posun ve vyjednávání.

Hnutí ANO nechce nechat sociálním demokratům ani křeslo náměstka pro Eurofondy na ministerstvu pro místní rozvoj s tím, že tento důležitý post musí mít pod sebou strana, která ministerstvo vede.

Martin Karlík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme