Meteorologové varují před silným větrem, námrazou i ledovkou

Meteorologové vydali varování před silným větrem, námrazou a ledovkou. Vítr může na horách dosáhnout až 145 kilometrů za hodinu. Námraza hrozí zejména v polohách nad 600 metrů a na ledovku by si měli dát pozor všichni, kteří se budou pohybovat v oblasti Českomoravské vrchoviny, přilehlých krajích a na severu republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varují před námrazou a ledovkou | Foto: ČTK

Nejsilnější byl dnes ráno vítr v nejvyšších a hřebenových polohách hor a na Českomoravské vrchovině.

Na Šeráku v Jeseníkách foukal místy v nárazech až 120 kilometrů v hodině. Vítr bude během dne ještě ale zesilovat, v polohách nad 1000 metrů může foukat rychlostí až 140 kilometrů za hodinu.

„Na Českomoravské vrchovině, na horách na severu a na severovýchodě na hřebenech hor, zejména Krkonoš, Jeseníků a Beskyd mohou nárazy dosahovat až 145 kilometrů v hodině. Ojediněle se ve vyšších polohách hor mohou vyskytovat a tvořit se sněhové jazyky,“ říká meteorolog Josef Hanzlík. Vítr bude slábnout v noci na zítřek.

Rakousko bojuje se sněhovými přívaly, Itálie a Francie se záplavami

Číst článek

Kromě větru by si lidé měli dávat pozor na námrazu, zejména v polohách nad 600 metrů. Největší změřená námraza byla na Milešovce – až 23 centimetrů.

Od 19. hodiny bude v platnosti i ledovka v souvislosti s mrznoucími srážkami, které přijdou do České republiky od jihovýchodu.

„Vyskytovat se mohou zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny, v přilehlých krajích a dále na severu republiky od 19. hodiny až do nedělní 14. hodiny,“ dodává meteorolog.

Daniela Karafiátová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme