Reprezentační trenér Pavel Vrba vyrazil za Spartou a Libercem

Nový trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba odjel na inspekční zahraniční cestu. Během ní navštíví pražskou Spartu na soustředění ve španělském Jerezu a Liberec v portugalském Faru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba | Foto: Alžběta Švarcová

Spolu s Vrbou navštíví oba české kluby i technický ředitel FAČR Dušan Fitzel, zatímco asistent reprezentačního trenéra Karel Krejčí má naplánovaný výjezd do Německa. Tam v sobotu uvidí utkání Norimberku s Bayernem Mnichov a v dresu domácích i tři české legionáře Adam Hlouška, Ondřeje Petráka a Tomáše Pekharta.

Pavel Vrba se chce setkat a pohovořit s hráči, kteří připadají v úvahu pro zařazení do širší nominace na březnový zápas proti Norsku. „Chceme vidět také tréninkové jednotky a nenecháme si ujít přípravné zápasy Sparty proti Lokomotivu Moskva a bulharskému Razgradu,“ řekl pro internetové stránky FAČR reprezentační kouč.

Podobný program bude obsahovat i návštěva Liberce. „Lehkou čarou přes rozpočet je skutečnost, že útočník Michael Rabušic už přestoupil do Hellasu Verona a se Slovanem už v Portugalsku není. S ním bychom se také rádi potkali.“

Dvanáct a dost! Největším zimním fotbalovým přestupem je Juan Mata

Číst článek

Trenér národního týmu doufá, že Rabušic bude ve Veroně pravidelně nastupovat, stejně jako František Rajtoral, který v zimní pauze přestoupil do německého Hannoveru. „Pokud nasbírají zkušenosti v tak těžkých soutěžích, bude to skvělé pro všechny,“ doplnil Vrba.

Sám je zvědavý, jak na něj zapůsobí nezvyklá situace, kdy nebude na zimním soustředění v roli trenéra, ale pozorovatele. „Hodně se těším na to, že s jistým odstupem uvidím tréninky týmů, které patří mezi nejlepší v české lize. A od kolegů Víti Lavičky a Jardy Šilhavého určitě naberu nové impulsy do další práce,“ uzavřel Pavel Vrba.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme