Dobrovíz zatím dohodu s developerem o Amazonu neschválila

Zastupitelé Dobrovíze u Prahy dnes dohodu s developerem, který chce u obce postavit distribuční centrum amerického internetového obchodu Amazon, neschválili. Zůstávají sporné body, smlouvu také musejí posoudit právníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z nového distribučního centra Amazonu v německém Brieselangu, nedaleko Berlína | Foto: Reuters

Hlasovat by se o ní mohlo na dalším zasedání, které by mohlo být příští týden, řekl novinářům starosta Martin Šafr. Obě strany ale dnes chtějí o sporných bodech jednat dlouho do noci a dosáhnout shody, dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání v Dobrovízi sledovala reportérka Magdaléna Medková

Smlouvu pak chtějí předložit obyvatelům a právníkům. Projednávání nebylo zcela veřejné, zastupitelé jednali za zavřenými dveřmi, nicméně i tak přišlo protestovat asi 50 lidí.

Místním vadí, že stavba by mohla do obce přitáhnout kamionovou a osobní dopravu. Nedávají příliš šanci ani výstavbě převaděče, kterou se snaží zastupitelé vyjednat.

Vedení obce požaduje od developera vybudování obchvatu a v návrhu smlouvy apeluje, aby převaděč, který má spojit silnici R6 a R7, se začal stavět jako první, tedy ještě před stavbou haly.

S tím akcionář nesouhlasí. Tvrdí, že obchvat bude mít smysl, až bude distribuční centrum v provozu. Není si totiž jistý, že nájemník – firma Amazon bude s podmínkami obce souhlasit. A obává se, že Amazon od pronájmu ještě couvne.

Vláda podporuje investici amerického Amazonu v Česku, do Dobrovíze míří ministr průmyslu

Číst článek

Developer chce s výstavbou centra v Dobrovízi a další haly u Brna začít co nejdříve, aby byly připraveny na vánoční sezonu.

Každá hala má mít rozlohu 95 000 metrů čtverečních. Práci tam má najít nejméně 1500 lidí, v předvánoční špičce ještě více.

Amazon | Foto: Český rozhlas

ČTK, Pavel Polák, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme