Šternberk nabízí obyvatelům zdarma biopopelnice, v první etapě majitelům rodinných domů

Popelnici na bioopad mohou získat zdarma obyvatelé Šternberka, Lhoty nebo Dolního Žlebu, kteří bydlí v rodinných domech. Speciální nádoby mají objem 240 litrů a město je bude vyvážet jednou za dva týdny od dubna do listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popelnice na tříděný odpad | Foto: worradmu

„Stačí si podat na odbor životního prostředí městského úřadu písemnou žádost a to buď mailem, nebo na podatelnu a během měsíce března jim budou tyto popelnice dodány přímo až k jejich domu,“ říká mluvčí radnice Irena Černocká.

Radnice také upozorňuje veřejnost, že se jedná o první etapu tohoto projektu. Ve druhé mají být biopopelnice zapůjčeny také k bytovým domům se zahradou.

Nádoby na bioodpad budou obyvatelům zapůjčeny na dobu neurčitou. Po 10 letech mají z důvodu opotřebení právo na poskytnutí nové biopopelnice.

Do biopopelnice mohou lidé vyhazovat biologicky rozložitelný odpad ze zahrady a domácnosti, zejména kuchyňský odpad rostlinného původu jako například zbytky ovoce a zeleniny, trávu, listí, uvadlé květiny, piliny, vaječné skořápky, kávové zbytky či čajové sáčky.

Marie Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme