Češi na Soči prosázeli už skoro půl miliardy. V hokeji dnes věří Jágrovi a spol.

Češi nejvíc během olympiády sázejí na biatlon, rychlobruslení a hokej. Sázkové kanceláře přijaly vklady ve výši už téměř půl miliardy korun. Nejvyšší sázkou je zatím sto tisíc korun na celkové vítězství českých hokejistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jaromír Jágr při prvním společném týmu české reprezentace v Soči | Foto: ČTK

Velmi atraktivní je pro fanoušky i dnešní zápas Česko – Slovensko.

„Jsme podle bookmakerů velcí favorité a i 80 procent lidí věří tomu, že v tom zápase vyhrajeme,“ uvedl Marek Herman z Asociace provozovatelů kursového sázení.

Kromě hokeje Češi hodně sázejí také na biatlon či rychlobruslení. Kolektivní hra s pukem je však pro sázkaře přece jen atraktivnější.

„Na biatlon se sází zhruba v řádech statisíců až jednotek milionů korun, vyplácíme na výhrách třeba milion nebo dva. Když to porovnám s hokejem, tak na hokej na dobrý zápas na výhrách vyplatíme 25 až 30 milionů korun, takže zhruba sedmkrát až desetkrát více se sází na hokej než na biatlon nebo na rychlobruslení,“ vypočetl Herman.

V rychlobruslení Čeští sázkaři nejvíce věří Martině Sáblíkové.

Dvojnásobná šampiónka z olympijských her ve Vancouveru, která tam přidala ještě bronz a i v Soči už vybojovala stříbrnou medaili v závodě na tři kilometry, bude jednou z hlavních favoritek závodu na pět kilometrů. To se projevuje i na způsobu sázení.

„Kdo sází, tak sází s 95 procentní pravděpodobností, že Martina Sáblíková vyhraje. Ale nedá se na tom vyhrát moc peněz, takže lidé si vlastně Martinou Sáblíkovou připojišťují další sázky na další zápasy, které tak jisté nejsou,“ dodal Herman.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme