Dvě bývalé členky Pussy Riot zadržela v Soči policie, po výslechu je pustila

Ruská policie zadržela v dějišti olympijských her v Soči aktivistky Mariju Aljochinovou a Naděždu Tolokonnikovovou. Upozornila na to na twitterovém účtu skupina Pussy Riot, k níž obě ženy donedávna patřily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marija Aljochinová (vlevo) a Naděžda Tolokonnikovová ze skupiny Pussy Riot na tiskové konferenci | Foto: Reuters

Ruská policie zadržela bývalé členky Pussy Riot v Soči u přístavu. Dívky údajně chtěly v Soči natočit hudební film s názvem „Jak tě Putin naučí milovat svou vlast“.

Televizní kanál Dožď oznámil, že rockerky byly zadrženy kvůli podezření z krádeže v jednom z místních hotelů. Policie slíbila, že je po výslechu propustí. Odpoledne už byly dívky skutečně na svobodě, oznámil manžel jedné z nich.

Členky skupiny Pussy Riot Aljochinovou a Tolokonnikovovou odsoudila před dvěma lety ruská justice za vystoupení v pravoslavném moskevském chrámu namířené proti Vladimiru Putinovi. V prosinci loňského roku se díky prezidentské amnestii dostaly na svobodu.

Na začátku února oznámila zbylá šestice aktivistek z Pussy Riot, že se od dvou členek distancuje, protože se jejich aktivity neshodují s postojem skupiny.

Do Soči přijely Aljochinová s Tolokonnikovovou z turné po USA, kam se vydaly po propuštění z vězení. Ruské bezpečnostní složky je zadržely na několik hodin už o víkendu.

Petr Vavrouška, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme