V Novém Boru pomáhají s doučováním dětí dobrovolníci

Žákům z Nového Boru na Českolipsku pomáhají s učením dobrovolníci. Tamní sdružení Rodina v centru totiž nabízí dětem ze sociálně slabých a pěstounských rodin doučování. To je poslední dobou nejžádanější službou zejména v rodinách, které musí řešit hodně problémů najednou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matematická učebnice

Matematická učebnice | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Funguje to tak, že jsem navázali spolupráci s Vyšší odbornou školou v Novém Boru, kde nám studentky chodí dobrovolnicky doučovat,“ přibližuje vedoucí oddělení pěstounské péče sdružení Rodina v centru Dominika Babáková.

Kromě studentek dochází do centra také dvě ženy z řad rodičů. Jsou dva způsoby, jak se k doučování dostat.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Boru natáčel téma o doučování redaktor Tomáš Mařas

„Buď s rodinou zjistíme, že by to bylo potřeba, protože prospěch ukazuje, že tam jsou čtyřky, pětky, nebo nás osloví sociální pracovnice, která pracuje s rodinou a zjistí, že by tu službu bylo třeba zajistit,“ doplňuje Babáková.

Na doučování matematiky a fyziky každé pondělí přichází i čtrnáctiletý Petr Vávra. A výsledky snažení jsou podle něj znát. „Vždycky když jsem šel v pondělí na doučování a v úterý jsme psali písemku, tak jsem to uměl a dostal jsem lepší známku,“ svěřuje se.

Doučuje se i v ubytovně

Petra doučuje Blanka Tichá, kterou k dobrovolnictví přivedla snaha pomáhat dětem. „Přemýšlela jsem, jak bych jim mohla být užitečná a vzhledem k tomu, že jsem studovala matematiku, tak bych nejužitečnější mohla být v pomáhání těm, kdo mají problémy s matikou," vysvětluje Tichá s tím, že se doučování věnuje zhruba rok a půl.

Osmiletého Josefa Tancoše pro změnu doučuje studentka novoborské střední školy Eliška Kozáková. „Baví mě být mezi dětmi. Hlavně, aby se nebály chodit do školy jenom proto, že dostanou špatnou známku. Tím, že se tady třeba zlepší, to ve škole může být snazší,“ doplňuje.

Podle Kozákové se dětem na doučování moc nechce. I malého Josefa Tancoše na doučování přihlásili rodiče. Sdružení Rodina v centru doučuje děti i na ubytovně pro sociálně slabé, kde ho ale zajišťují přímo pracovníci sdružení.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme