NHL: Frolík, Voráček a Plekanec se bodově podíleli na výhrách svých týmů

Tři kladenští odchovanci se zapsali do statistik v nočních zápasech zámořské NHL. Jedním gólem přispěl k vysokému vítězství Winnipegu Michael Frolík, po jedné asistenci si připsali Jakub Voráček z Philadelphie a Tomáš Plekanec z Montrealu.

Michael Frolík se raduje se spoluhráči ze vstřeleného gólu

Michael Frolík se raduje se spoluhráči ze vstřeleného gólu | Zdroj: ČTK

Michael Frolík se prosadil ve dvanácté minutě, když vyrovnával průběžný stav zápasu na 2:2. Winnipeg nakonec rozstřílel Dallas 7:2 a ukončil tak sérii šesti proher. V brance domácích nenastoupil zraněný Ondřej Pavelec.

Montreal vyhrál na ledě Buffala 2:0, když oba góly padly už v první třetině. Na druhou trefu v utkání přihrával kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec, pro kterého to byla devatenáctá asistence v sezoně.

Jednou gólovou nahrávkou přispěl k výhře Philadelphie na ledě Pittsburghu Jakub Voráček. Ten tak podpořil výborný vstup Flyers do zápasu, protože po jeho přihrávce zvyšoval Simmonds ve čtrnácté minutě už na 3:0.

Hokejista Petr Sýkora definitivně ukončil kariéru

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 18. Orpik, 26. Niskanen, 37. Megna - 7. a 14. Simmonds (na druhou Voráček), 3. B. Schenn, 33. Read. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.647.
Florida - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 17. a 59. Hayes, 45. Trocheck - 19. a rozhodující sam. nájezd Jensen, 18. Hamhuis, 46. Burrows. Střely na branku: 29:32. Diváci: 14.215.
Washington - Toronto 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 4. a 60. Brouwer, 7. Chimera, 9. Ward - 18. Bodie, 29. Phaneuf. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.506.
Carolina - Edmonton 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. J. Staal - 7. Hendricks, 50. Schultz. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16.588.
NY Rangers - San Jose 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Couture. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.006.
Ottawa - Colorado 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Zibanejad - 36. Benoit, 44. Holden, 58. Mitchell. Střely na branku: 39:22. Diváci: 19.501.
Buffalo - Montreal 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Weise, 17. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 29:32. Diváci: 19.070.
Chicago - Detroit 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 29. Leddy, 40. Smith, 47. Hossa, 58. Toews - 36. Nyquist. Střely na branku: 30:20. Diváci: 22.128.
Winnipeg - Dallas 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 37. a 44. Byfuglien, 4. Trouba, 12. Frolík, 18. Enström, 21. O. Jokinen, 48. E. Kane - 7. Chiasson, 8. Seguin. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.004.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít