Vyfoťte se, vyzývá NASA. Ze snímků lidí vytvoří mozaiku planety Země

Lidé po celém světě dnes mohou pozdravit NASA. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír vyzývá u příležitosti Dne Země obyvatele naší planety, aby se vyfotili a snímek umístili na jednu z pěti sociálních sítí. NASA potom ze snímků složí mozaiku modré planety a příští měsíc ji zveřejní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Planeta Země (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Možnost podílet se na vzniku koláže lidi po celém světě opravdu nadchla. K poslání snímku totiž stačí vytisknout papír s textem „Ahoj NASA, právě jsem na planetě Zemi" a vyfotit se tak, aby na snímku bylo vidět také okolí.

Důležité je na papír napsat, kde se fotografovaný právě nalézá. Jestli v České republice, Spojených státech nebo třeba Vietnamu. Fotku pak stačí umístit na Twitter, Instagram, Facebook, Google+ nebo Flickr.

Vedou fotky z přírody

Hodně lidí se fotí v přírodě. Překrásné filipínské pobřeží má za sebou Dajnara, na sluncem zalité Jakartě se při meditaci nechala vyfotit Jenny. Sluníčko si užívá i Pat, která NASA zdraví ze Španělska. Rani Mary vsadila na indické pohoří a Rulisovi bylo nejlíp před nádherným kaktusem v Mexiku.

Lidé se fotí hojně i s domácími mazlíčky. Snímků se psy a kočkami je dokonce mnohem víc než s dětmi. Například Samanta Ann, která je právě v Colorado Springs, poslala NASA fotku svého černého retrívra.

Dvě odpočívající kočky zase zvěčnil Alessandro v italské Monze. Fotku své asi dvouleté dcery poslal Dash z indického města Bangalore. Svého malého syna pro mozaiku planety Země zvěčnil Ibrahim, který je v australském Sydney.

Květa Moravcová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme