Soud osvobodil Randáka v kauze odměn Nagyové

Pražský městský soud definitivně zprostil obžaloby bývalého ředitele civilní rozvědky Karla Randáka a někdejší zaměstnankyni úřadu vlády Lenku Pikorovou. V roce 2011 zveřejnili odměny někdejší šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové, dnes Nečasové. Obžaloba je vinila z toho, že neoprávněně nakládali s osobními údaji Nagyové a údajně tak výrazně zhoršili její pověst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ředitel rozvědky Karel Randák neporušil zákon, když poskytl médiím údaje o odměnách tehdejší šéfky Nečasova kabinetu | Zdroj: ČTK

Lenka Pikorová jako asistentka Nagyové přebírala její výplatní pásky. Dvě z nich pak před třemi lety dala Karlu Randákovi, který je předal internetovému deníku Insider.

Z dokumentů vyplynulo, že Nagyová dostávala statisícové odměny. Obvodní soud pro Prahu 1 už loni v říjnu rozhodl, že skutek popsaný v obžalobě není trestný čin ani přestupek. A dnes to potvrdil také pražský městský soud.

Karel Randák předal v roce 2011 médiím informace, podle kterých se základní třicetitisícový plat Jany Nagyové díky odměnám a příplatkům v některých měsících zvýšil například až na 273 tisíc korun hrubého. Až po několika měsících ho policie obvinila z neoprávněného nakládání s osobními údaji, stejně jako bývalou zaměstnankyni Úřadu vlády Lenku Pikorovou.

Randák považuje celý spor za politicky motivovaný:

„Zpočátku jsem to vnímal jako vysloveně politický proces, ale na to se dnes odvolává každý. Nechtěl bych to proto dál nějak rozpitvávat, protože dneska už je úplně jiná situace," řekl Randák České televizi.

A dodal, že v té době neměl dobré vztahy s tehdejším premiérem Petrem Nečasem.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme