Byla idolem krásy i šarmantní herečkou. Pohádkový život Audrey Hepburnové měl ale smutný konec

Prožila prázdniny v Římě, snídala u Tiffanyho a lámala srdce mužů po celé planetě. Jedna z nejznámějších hereček všech dob Audrey Hepburnová by dnes oslavila 85. narozeniny. Svůj boj s rakovinou ale prohrála v roce 1993, tehdy jí bylo 64 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Audrey Hepburnová ve filmu Snídaně u Tiffanyho (1961) | Foto: Paramount Pictures, public domain

Byla krásná, chytrá, talentovaná a její šarm uchvátil snad celou planetu. Herečka Audrey Hepburnová prožila život plný pohádkových úspěchů.

Posbírala zlaté glóby, Grammy a prvního Oscara, na kterého mnozí kolegové marně čekají celý život, dostala už ve 24 letech. A to za jeden z nejznámějších snímku filmové historie - Prázdniny v Římě.

Byla miláčkem publika. Její drobná postava, jemné rysy a věčný roztomilý úsměv představovaly nový ideál krásy. Audrey Hepburnová se brzy stala módní ikonou. A nabídky na hlavní filmové role se jenom hrnuly.

Audry ovšem nevynikala jen nevšední krásou, lidé obdivovali i její nezaměnitelný hlas. Jednou z nejznámějších písní je bezpochyby Moon River, která zazněla v legendárním filmu Snídaně u Tiffanyho.

Konec života překvapivě nevěnovala filmu, ale humanitárním organizacím. Uměla sedm jazyků, a tak jí nedělalo problém působit jako vyslanec dobré vůle UNICEF v rozvojových zemích.

Audrey Hepburnová ovlinila nejen svět módy, po jejím vzoru se řada hvězd začala věnovat také charitě.

Audrey Hepburn | Foto: Český rozhlas

Maňourová Anna, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme