Kanada 6:1 Česko

Sněmovna zatím o vydání Kailové k trestnímu stíhání nerozhodla, chce další informace

O vydání poslankyně ČSSD a ústecké radní Zuzany Kailové k trestnímu stíhání bude Poslanecká sněmovna hlasovat zřejmě až v červnu. Sněmovní imunitní výbor přerušil projednávání její kauzy – bude chtít od policie další informace. O Kailovou se zajímá policie v souvislosti s podezřelým projektem na vítání občánků v Ústí nad Labem, který jako městská radní odsouhlasila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Kailová | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

Podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové (ODS) budou chtít poslanci bližší informace k počtu stíhaných.

„Z těch radních, kteří rozhodovali o projektu na vítání občánků, kterých bylo přítomno na té radě, která rozhodla, deset, tak policie trestě stíhá zatím pouze tři osoby, což je taková zvláštní věc, například srovnáme-li to s postupem policie, která žádala o vydání exprimátora Prahy, tak tam bylo zahájeno stíhání všech radních,“ podotkla Němcová.

Policie podezírá Kailovou z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Jako radní Ústí nad Labem se Kailová podílela na schválení projektu vítání občánků. Firma, která ho organizovala, se na něm údajně obohatila až o milion korun.

Policie už v případu obvinila primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka a radního Josefa Macíka, oba rovněž z ČSSD.

Věra Pfeifferová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme