Zkrachovala cestovní kancelář CK Conti. V zahraničí má jen dva klienty

První cestovní kancelář v Česku letos ukončila svou činnost. CK Conti dnes na sebe kvůli finančním problémům podala návrh na insolvenci. V zahraničí žádné klienty nemá, pouze dva lidi na Slovensku a jejich pobyt již je uhrazen. CK Conti působila na domácím trhu 24 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Webové stránky CK Conti | Foto: Repro: Český rozhlas

„Příčinou úpadku byly finanční problémy v důsledku poklesu prodejů. Cestovní kancelář spolupracuje s pojišťovnou, které předala veškeré podklady. Své klienty CK postupně kontaktuje a sděluje postup uplatnění nároku u pojišťovny," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

„S politováním vám tímto oznamujeme, že k dnešnímu dni 20. 5. 2014 je CK CONTI nucena ukončit svoji činnost. Veškeré vaše pohledávky za zájezdy prodané na smlouvy CK CONTI bude řešit Česká podnikatelská pojišťovna,“ uvedla cestovní kancelář na svých internetových stránkách.

Podle odhadů asociace je pojistný limit cestovní kanceláře dostatečný na pokrytí uzavřených smluv o zájezdech.

Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie, realizovala služby na přání pro skupiny a individuální klienty, pořádala adventní a poznávací zájezdy. Řadila se mezi menší cestovní kanceláře.

Loni zkrachovalo podle asociace šest CK, Bolero tours, Partner Alivia, CK Honza service, Solimar, Best Choice a Medina tours. Z nich pouze jedna, Solimar, měla větší počet klientů (112) v zahraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme